„Portugalskie staże” – koniec wspaniałej przygody uczniów Technikum nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego

25-08-2017

W czerwcu 2017 roku w Technikum nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego wchodzącego w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie odbyła się konferencja mająca na celu podsumowanie projektu „Portugalskie staże” w ramach programu PowerVet. Na konferencji obecni byli nasi stażyści, ich rodzice, opiekunowie grup wyjeżdżających, wszyscy nauczyciele uczący oraz uczniowie.

W tym dniu uczestnicy stażu podsumowali projekt, opowiedzieli o założeniach i celach projektu. Nie zabrakło jednak licznych wspomnień stażystów, co zostało przedstawione w formie prezentacji multimedialnej na jakże licznych zdjęciach.

A oto krótkie podsumowanie projektu:

W marcu 2017 roku grupa 20 uczestników pod opieką nauczycieli mgr Doroty Dębosz-Zalewskiej i mgr Janusza Papaja wyjechała na 3 tygodniowy staż do Portugalii – do urokliwego miasteczka Apulia, natomiast wrócili w kwietniu 2017 roku – tuż przed świętami Wielkanocnymi. Tak niedawno wszystko się zaczęło, a już koniec jakże wspaniałej, pełnej wrażeń przygody.

Uczniowie kształcący się w zawodzie logistyka i górnika pracowali w różnych firmach jak – Fama, Frutas do Cavado, Chuvitex, Antonio Barroso, Camorsil, Plasrio. Staż został zrealizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Młodzież naszej szkoły pracowała codziennie od poniedziałku do piątku, natomiast w trakcie weekendów realizowała, przygotowany w formie wycieczek przez Instytucję przyjmującą, kurs przygotowania kulturowego.

Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy. Żal było wracać, jednak cel został osiągnięty, a uczestnicy projektu dali z siebie wszystko. Jesteśmy dumni z naszej dwudziestki.

To koniec kolejnego już projektu, ale nie koniec przygody – mamy nadzieję na realizację następnych projektów tak cennych dla młodzieży szkolnej.

Ilość odsłon: 1264

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.