Rada Dyrektorów Szkół Średnich - Wydział MT Politechniki Śląskiej

Posiedzenie Rady Dyrektorów Szkół Średnich

27-11-2021

25 listopada 2021 r. odbyło się I Posiedzenie Rady Dyrektorów Szkół Średnich przy Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej. CKZiU w Jaworznie reprezentowała Dyrektor pani Simona Smugowska oraz wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego pan Damian Urbańczyk.

Powołana Rada Dyrektorów Szkół Średnich jest organem społecznym, którego celem jest wspieranie władz Wydziału MT w zakresie współpracy uczelni ze szkołami średnimi, poczynając od promocji oferowanych kierunków studiów, przez realizację wspólnych projektów krótko- i długoterminowych, a kończąc na możliwości wsparcia kadrowego szkół kształcących w zawodach.

Podczas spotkania, które prowadziła Dziekan Wydziału dr hab. Anna Timofiejczuk, zaprezentowano aktualne działania Wydziału Mechanicznego Technologicznego, ofertę studiów i działań promocyjnych skierowanych do uczniów (przede wszystkim klas maturalnych), a także plany na najbliższą przyszłość.

Dyrektorzy szkół pokrótce przedstawili swoje jednostki, oferowane kierunki kształcenia, a także oczekiwania wynikające ze współpracy z wydziałem. Wśród najważniejszych postulatów znalazła się kwestia prowadzenia przez Wydział MT warsztatów (np. z druku 3D), kursów i studiów podyplomowych dla nauczycieli, a także możliwość zatrudnienia pracowników politechniki (głównie doktorantów) w szkołach, które borykają się z brakiem nauczycieli – zawodowców.

Powołanie przedstawicieli naszego Centrum do Rady Dyrektorów Szkół Średnich uważamy za wyróżnienie. Wielu absolwentów TE, T5 czy T6 z powodzeniem kontynuuje naukę w murach Politechniki Śląskiej i liczymy, że nawiązana współpraca przyniesie obustronne korzyści.

Kolejne posiedzenie rady zaplanowano na marzec przyszłego roku.

Ilość odsłon: 782

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.