Pożegnanie absolwentów CKZiU

03-05-2021

Cztery lata temu, gdy dzisiejsi absolwenci zaczynali swoją przygodę w jaworznickim CKZiU, nie przypuszczali, że może ona mieć tak szczególny charakter. Na początku wszystko wszak szło utartym schematem: nowi nauczyciele, wychowawca, koledzy i koleżanki. Początek kolejnego etapu edukacji i w perspektywie całe cztery lata szkolnej rzeczywistości. Los jednak bywa zmienny, przyszła pandemia i nagle wszystko wywrócił się do góry nogami. Rzeczywistość szkolna nabrała zupełnie innego charakteru, kontakty z rówieśnikami, nauczycielami i wychowawcą stały się wirtualne. I należało się szybko przestawić, zmienić myślenie, sposób uczenia się. I tak się stało.

Dzisiejsi absolwenci kończą szkołę w okolicznościach szczególnych, niemal bez realnego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcą czy kolegami z klasy. Wyjątkowa edukacja, którą z konieczności zamyka równie wyjątkowa uroczystość zakończenia szkoły.

Wirtualne zakończenie roku szkolnego dla klas czwartych; 30 kwietnia, rok szkolnym 2020/2021.

Ale mimo tej niecodziennej oprawy przecież nie zabrakło emocji. W wystąpieniu Dyrektor Centrum p. Simony Smugowskiej emocji nie brakowało, padły słowa wsparcia, otuchy ale i nadziei na przyszłość. No i jak każda ceremonia pożegnalna bez słów podziękowań obyć się nie może i nie powinna. Były zatem podziękowania ze strony Szkolnej Rady Uczniowskiej, ze strony wychowawców klas czwartych, no i przede wszystkim słowa podziękowania od osób w tej ceremonii najważniejszych, czyli tegorocznych absolwentów.

Uroczystość być może skromna, bez akademii, celebracji, strojów galowych i naręczy kwiatów, ale czy przez to mniej prawdziwa? Na pewno nie, może scenografia nieco odmienna, ale uczucia te same. No i najważniejsze, ceremonia pożegnania to tylko parę chwil, to co istotne, to przyszłość, która otwiera się przed naszymi absolwentami, zatem życzymy im z całego serca by była dla nich jak najlepsza, zwłaszcza ta najbliższa.

Janusz Papaj

Ilość odsłon: 809

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.