Pożegnanie klas maturalnych

05-05-2018

Przełom kwietnia i maja to radosny czas dla nas wszystkich. Dni stają się dłuższe i cieplejsze, a wakacje są coraz bliżej.  Dla maturzystów to jednak czas wyjątkowy – już niedługo przystąpią do matur, a następnie wyruszą w świat.

W ostatni piątek (27.04) w naszym Centrum odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Jak co roku akademię wraz z dekoracjami, przygotowali uczniowie klas trzecich pod czujnym okiem wychowawców. Na naszych maturzystów czekała wyjątkowa niespodzianka. Uczniowie pozostałych klas ustawili się wzdłuż szkolnych korytarzy, aż do sali gimnastycznej. Tegoroczni absolwenci pokonywali tę drogę wśród burzy oklasków młodszych kolegów. Na sali gimnastycznej czekała już na nich specjalnie wydzielona “Loża maturzystów”, aby podkreślić, że to oni są najważniejsi w tym dniu. Akademię rozpoczęło uroczyste przemówienie Pani wicedyrektor Magdaleny Esmund, która przypomniała o 4 latach, jakie najstarsi uczniowie spędzili w murach CKZiU. Zaznaczyła, że mimo tego, iż opuszczają nasze Centrum, my nadal będziemy pamiętać o ich sukcesach i osiągnięciach, ale i także o nich samych. Życzyła im także powodzenia w dalszym etapie edukacji i w dorosłym życiu. Następnie odbyło się oficjalne rozdanie nagród. Jako pierwsze wręczono złote statuetki dla „najlepszych z najlepszych” – Mateusza Grzegorczyka z Technikum Energetycznego, Krystiana Żaka z Technikum nr 5 oraz Aleksandry Zogrodnik z Technikum nr 6. W dalszej kolejności zostali wyróżnieni uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Rozdano również podziękowania dla rodziców klas maturalnych, którzy czynnie wspierali CKZiU. Kolejną część akademii poprowadziła Pani dyrektor Simona Smugowska. Wraz z przedstawicielami Tauron Wydobycie S.A. wręczyłą nagrody, które przyznano dla uczniów kształcących się w zawodzie górnika. Otrzymały je osoby, którym udało się uzyskać na świadectwie maturalnym średnią wyższą niż 3,5. Przedstawiciel Akademii Wyższej Szkoły Biznesu Pani Anna Giertler uroczyście wręczyła Złoty Indeks, który powędrował do rąk Aleksandry Zogrodnik. Nie mogło zabraknąć również podziękowań dla czwartoklasistów za aktywną współprace ze Szkolną Radą Uczniowską. Opiekunowie SRU – Pani Mirosława Rachwalik oraz Pan Łukasz Dobosz – obdarowali wyróżnione osoby tradycyjnym ananasem. Akcentem kończącym oficjalną część było wręczenie nagrody “Dla najlepszego czytelnika” , którą na ręce Dominika Kołodzieja złożyła Pani Anna Kosobudzka.

 Kolejny etapem był występ artystyczny. Na początku maturzyści odbyli krótką podróż sentymentalną – dzięki prezentacji, mogli przypomnieć sobie najciekawsze momenty swojego szkolnego życia, uwiecznione na zdjęciach. Atrakcja ta wywołała uśmiechy nie tylko na twarzach naszych najstarszych kolegów. Następnie przyszedł czas na krótki teleturniej. W szranki stanęli przedstawiciele klas czwartych oraz ich wychowawcy. Podczas konkursu zawodnicy zmierzyli się z niecodziennymi zadaniami, takimi jak quiz o szkole, oznaczanie numerów budynków na schemacie naszej szkoły czy też narysowanie drogi ewakuacyjnej z przypisanych im sal. W tym starciu zwycięstwo odnieśli uczniowie, na których czekała wyjątkowa nagroda – wspólne zdjęcie z Cekaziutkiem. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań od klas maturalnych oraz przemówień uczniów klas trzecich, którzy wyrazili wdzięczność za niezastąpioną pomoc starszych kolegów w szkolnych trudach. Akademię podsumowała w krótkim przemówieniu Pani dyrektor Simona Smugowska, a następnie maturzyści z radością wyrzucili w górę swoje birety.

 

Ilość odsłon: 4739

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.