Programista – zawód przyszłości – konferencja

07-04-2019

6 kwietnia br. w jaworznickiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach odbyła się konferencja „Programista – zawód przyszłości„, na którą przybyło kilkadziesiąt osób.

Konferencję otwarła Kierownik Biblioteki pani Barbara Kucharska, która przywitała zebranych gości oraz organizatorów konferencji, m.in. Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie panią Simonę Smugowską, pana Marka Smyczka – współorganizatora i jednocześnie współwłaściciela Wydawnictwa IT Start, pana Tomasza Marca – współorganizatora i Prezesa Stowarzyszenia JLUG oraz prelegentów: pana Bartłomieja Stolarka (inżyniera oprogramowania) oraz pana Adriana Cygnara (informatyka, absolwenta CKZiU).

Uczestnicy konferencji zapoznani zostali ze współczesnymi technikami programowania, w tym programowania przemysłowego, technologiami SmartHome oraz SmartCity. Zebrani poznali narzędzia do programowania aplikacji webowych, a także dowiedzieli się jak założyć własny sklep internetowy z wykorzystaniem oprogramowania open-source PrestaShop.

Jednym z gości konferencji był Prezes Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego pan Sławomir Smugowski, który zapowiedział swój udział w roli prelegenta w kolejnym, czerwcowym spotkaniu związanym z informatyką.

Głównym celem zorganizowanej konferencji było zapoznanie wszystkich zainteresowanych z nowym zawodem – technik programista, w którym od września 2019 r. w CKZiU w Jaworznie będą się kształcić absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych, a także osoby dorosłe – w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

Miłośników informatyki, w tym programowania, już teraz zapraszamy na uruchamiany we wrześniu br. bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy INF.03 – tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.

W ramach kursów słuchacze uczestniczą w kilkuset godzinach zajęć, w tym większość stanowią zajęcia praktyczne, prowadzone w doskonale wyposażonych pracowniach. Ponadto słuchacze mogą zdobyć dodatkowe kwalifikacje (np. uprawnienia SEP do pracy pod napięciem do 1kV) oraz szeroki wachlarz uprawnień CISCO.

W ofercie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie również inne kursy z zakresu informatyki, elektryki, automatyki, grafiki komputerowej, górnictwa, czy fotografii. Szczegóły na stronie www.ckziu.jaworzno.pl/kkz/

Ilość odsłon: 1345

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.