Ranking Perspektyw 2021 – nasze szkoły wśród najlepszych w Polsce!

27-01-2021

Z dumą ogłaszamy, że technika wchodzące w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie zostały wyróżnione w ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadpodstawowych 2021 – Technikum nr 5 oraz Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego otrzymały tytuł Złotej Szkoły 2021! Zajęliśmy najwyższe pozycje wśród jaworznickich szkół.

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych organizowany jest przez miesięcznik edukacyjny dla młodzieży „Perspektywy” wydawany od 1998 roku w Warszawie. Kryteria rankingu techników są następujące: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 20%, matura – przedmioty dodatkowe 30%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Wśród stu najlepszych szkół technicznych w Polsce znalazło się Technikum nr 5 (8 miejsce w województwie) oraz Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego (13 miejsce w województwie) dzięki czemu utrzymały znak jakości Złotej Szkoły 2021. To najwyższe odznaczenia spośród wszystkich jaworznickich szkół średnich oraz jedyne wyróżnione technika w naszym mieście.

Serdecznie dziękujemy zwłaszcza ubiegłorocznym absolwentom – to dzięki Waszej postawie na maturze oraz egzaminach zawodowych znaleźliśmy się na tak wysokiej pozycji.

Szkoły z „Elektrowni” od lat regularnie zajmują wysokie wyróżnienia w rankingu Perspektyw, na przykład w poprzednim roku oraz we wcześniejszych latach.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie kształci w zawodach:

Źródło oraz całość rankingu: https://2021.technika.perspektywy.pl/

Ilość odsłon: 3588

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.