Ranking Perspektyw 2022 – nasze szkoły wśród najlepszych w Polsce!

13-01-2022

Z dumą ogłaszamy, że wszystkie technika wchodzące w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie zostały wyróżnione w ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadpodstawowych 2021 –  Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego, Technikum Energetyczne oraz Technikum nr 5 otrzymały tytuł Srebrnej Szkoły 2021! Zajęliśmy najwyższe pozycje wśród jaworznickich szkół.

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych organizowany jest przez miesięcznik edukacyjny dla młodzieży „Perspektywy” wydawany od 1998 roku w Warszawie. Kryteria rankingu techników są następujące: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 20%, matura – przedmioty dodatkowe 30%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Wśród najlepszych szkół technicznych w Polsce znalazło się Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego (20 miejsce w województwie), Technikum Energetyczne (25 miejsce w województwie) oraz Technikum nr 5 (44 miejsce w województwie) dzięki czemu utrzymały znak jakości Srebrnej Szkoły 2022.

To najwyższe odznaczenia spośród wszystkich jaworznickich szkół średnich: jako jedyne technika w mieście znalazły się w rankingu ogólnym, a Technikum Energetyczne i Technikum nr 5 to jedyne jaworznickie szkoły ponadpodstawowe (biorąc pod uwagę również licea), które znalazły się w rankingu maturalnym.

Serdecznie dziękujemy zwłaszcza ubiegłorocznym absolwentom – to dzięki Waszej postawie na maturze oraz egzaminach zawodowych znaleźliśmy się na tak wysokiej pozycji.

Szkoły z „Elektrowni” od lat regularnie zajmują wysokie wyróżnienia w rankingu Perspektyw, również te najwyższe: znak jakości Złotej Szkoły otrzymywały między innymi w ubiegłym roku oraz we wcześniejszych latach.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie kształci w zawodach:

Źródło oraz całość rankingu: https://2022.technika.perspektywy.pl/

Ilość odsłon: 1236

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.