Ranking Perspektyw – nasze szkoły wciąż wśród najlepszych w Polsce!

09-01-2020

Z dumą ogłaszamy, że technika wchodzące w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie zostały wyróżnione w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2020, a Technikum Nr 6 otrzymało tytuł Złotej Szkoły 2020! Zajęliśmy najwyższe pozycje wśród jaworznickich szkół.

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych organizowany jest przez miesięcznik edukacyjny dla młodzieży „Perspektywy” wydawany od 1998 roku w Warszawie. Kryteria rankingu techników są następujące: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 20%, matura – przedmioty dodatkowe 30%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Wśród stu najlepszych szkół technicznych w Polsce znalazło się Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego (7 miejsce w województwie) dzięki czemu utrzymało znak jakości Złotej Szkoły 2020 , a Technikum nr 5 (27 miejsce w województwie) zostało nagrodzone znakiem jakości Srebrnej Szkoły 2020. W rankingu wyróżniło się również Technikum Energetyczne (66 miejsce w województwie). To najwyższe miejsca spośród wszystkich jaworznickich techników.

Serdecznie dziękujemy zwłaszcza ubiegłorocznym absolwentom – to dzięki Waszej postawie na maturze oraz egzaminach zawodowych znaleźliśmy się na tak wysokiej pozycji.

Szkoły z „Elektrowni” od lat regularnie zajmują wysokie wyróżnienia w rankingu Perspektyw, na przykład w poprzednim roku oraz we wcześniejszych latach.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie kształci w zawodach:

Źródło oraz całość rankingu: http://technika.perspektywy.pl/2020

Ilość odsłon: 3204

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.