Ranking Perspektyw – nasze szkoły wśród najlepszych w Polsce

10-01-2017

Technikum Energetyczne oraz Technikum Nr 5 wchodzące w skład CKZiU zostały Złotymi Szkołami Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017! Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych organizowany jest przez miesięcznik edukacyjny dla młodzieży „Perspektywy” wydawany od 1998 roku w Warszawie.

Szkoły z CKZiU są jedynymi szkołami w Jaworznie uhonorowanymi złotą tarczą. Zarówno Technikum Energetyczne jak Technikum Nr 5 we wcześniejszych latach zajmowały znaczące miejsca w/w rankingu oraz uzyskiwały miano Złotej Szkoły.

W skali województwa śląskiego zajęliśmy odpowiednio 7 (TE) oraz 11 (T5) miejsce w rankingu.

W skali całego kraju jesteśmy 42 (TE) oraz 53 (T5) szkołą w Polsce.

 

Kryteria ogólnopolskiego rankingu były następujące: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 20%, matura – przedmioty dodatkowe 30%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Serdecznie dziękujemy zwłaszcza ubiegłorocznym absolwentom – to dzięki Waszej postawie na maturze oraz egzaminach zawodowych znaleźliśmy się na tak wysokiej pozycji.

W tegorocznych zestawieniach „Perspektyw” znalazło się również II LO w Jaworznie, które w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2017 uplasowało się na 308 miejscu w Polsce, uzyskując tym samym miano Brązowej Szkoły.

Przejdź do pełnego podsumowania.

Ilość odsłon: 4824

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.