Rok szkolny 2022/2023. Rozpoczęcie.

06-09-2022

Gdy zaczynają się wakacje nikt nie myśli o ich zakończeniu,  dniu płyną leniwie skąpane w letnim słońcu, bez pośpiechu, powolutku, niemal po cichutku płynie sobie czas. I oto ni z tego ni z owego przychodzi wrzesień a wraz z nim moment rozpoczęcia szkoły. Tym razem moment ten wypadł w czwartek. W tym dniu, 1 września 2022, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uroczyście rozpoczęto rok szkolny. Ceremonia rozpoczęcia nieco różniła się od wcześniejszych, gdyż z przyczyn praktycznych należało ją rozbić na dwie części. Pierwsza z nich rozpoczęła się już o godzinie 8.45 w sali gimnastycznej. Uczestniczyły w niej klasy pierwsze CKZiU, których w tym roku szkolnym jest rekordowo dużo. Aż dziewięć oddziałów!  

W przemówieniu inauguracyjnym dyrektor szkoły p. Simona Smugowska zagrzewała nowych uczniów szkoły do wytrwałości, gdyż wyzwania, jakie przed młodzieżą nowo przybyłą stoją, są z pewnością inne niż te, z którymi mierzyli się jeszcze niedawno w szkole podstawowej.  

Druga część ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 również miała miejsce w sali gimnastycznej. Tym razem o godzinie 11 zebrali się tam pozostali uczniowie jaworznickiego CKZiU czyli klasy od drugiej po czwartą. Kluczowym elementem tej  części uroczystości było przyznanie stypendium  przez Fundację Urbo dla najlepszego technika szkoły. Nagrodę Fundacji Urbo im. Urszuli i Bogusława Zemłów przyznano absolwentce, która kształciła się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej p. Aleksandrze Kolce. Gratulacje!

Tak oto obie krótkie ceremonie rozpoczęcia wyznaczyły początek nowego roku szkolnego, który póki co jest niewiadomą, co przyniesie, jak się potoczy, czy dla wszystkich będzie to rok szczęśliwy? Tego nie wiemy, miejmy jednak nadzieję, że będzie to rok udany dla wszystkich!

Janusz Papaj

Ilość odsłon: 1969

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.