Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

04-09-2023

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się nieco później niż zwykle – w poniedziałek 4 września.

W jaworznickim CKZiU uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego miało tego dnia dwie części. Pierwsza rozpoczęła się już o godzinie 8 rano. O tej porze w sali gimnastycznej zebrała się tylko część społeczności szkolnej: dyrekcja Centrum, grono pedagogiczne oraz klasy pierwsze i drugie. Zwłaszcza dla pierwszoklasistów ten dzień był szczególnie ważny, to w końcu pierwszy dzień w szkole, w której pozostaną przez następne pięć lat. W trakcie krótkiej uroczystości rozpoczęcia nowego roku dyrektor szkoły pani Simona Smugowska powitała zebranych, zwłaszcza zaś tych, dla których ten dzień był pierwszym w murach CKZiU przy ulicy Promiennej 65. Pani dyrektor zwróciła uwagę, że dla jednej ze szkół CKZiU ten rok jest szczególny. Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego wszak staje się zacnym jubilatem, obchodząc swoje sześćdziesięciopięciolecie istnienia.

Nie zabrakło naturalnie odniesień historycznych, początek września to przypomnienie wydarzeń roku 1939, okupacji hitlerowskiej, okrutnych lat II wojny światowej.

Cześć druga rozpoczęła się o godzinie 10. W sali gimnastycznej zebrały się klasy trzecie, czwarte oraz piąte na równie krótkiej uroczystości. Niemniej to spotkanie miało charakter odrobinę roboczy. W obecności zebranych podpisana została umowa o współpracy Centrum z chrzanowską firmą Philogic. Przedstawicielka firmy w swym wystąpieniu wyraziła nadzieję, że właśnie nawiązana współpraca, będzie owocna i długotrwała oraz że przyniesie obopólne korzyści.

Tak oto w pewnym równie krótkim opisie przebiegły obie odsłony otwarcia nowego roku szkolnego 2023/2024, który zaczął się nieco później i, jeśli wszystko potoczy się dobrze, skończy się nieco wcześniej, bo już 21 czerwca.

 

Janusz Papaj

Ilość odsłon: 2266

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.