„Są w naszej szkole” – Łukasz

21-03-2017

 „Oni są beznadziejni!”, „Dzisiejsza młodzież niczym się nie interesuje.”, „Nie mają żadnych pasji”… Często to słyszycie? Może czasem w duchu przyznajecie rację tym opiniom? Być może, ale nie wszyscy są tacy, nie każdy z nich.

Już od szesnastu lat, 1 marca obchodzimy Narodowy  Dzień  Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tradycją stało się, że  właśnie w marcu w całej Polsce odbywają się uroczystości i imprezy poświęcone bohaterom, którzy nie godzili się na to, aby Polską rządził komunistyczny aparat  kierowany przez sowieckie władze.  Dla jednego z naszych uczniów, gimnazjalne zainteresowanie tym tematem stało się z czasem prawdziwą pasją.  Łukasz Hendel z klasy IVA Technikum nr 6 od kilku lat aktywnie uczestniczy w obchodach czczących pamięć Żołnierzy Wyklętych.  Łukasz może pochwalić się (między innymi) udziałem w takich patriotycznych przedsięwzięciach jak:  

-Jaworznicki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – organizowany przez Jaworznicką Inicjatywę Narodową (2015, 2016, 2017roku),

-„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” ( co rok od 2014 do 2017),

-Marsz Powstańców Śląskich (również co rok od 2014 do 2017). 

Każdego  11 listopada od 2014 roku, Łukasz wraz z kolegą z klasy: Mateuszem Naftyńskim,  bierze udział w Marszu Niepodległości  w  Warszawie.                                                                                    Z rozmowy z uczniami na temat tych zainteresowań, usłyszałam ważny przekaz:  „Młodzież nie będzie kupować pseudoautorytetów, jakie się im podsuwa”.  Dla nich bohater to ktoś autentyczny, z którym mogą się utożsamiać. Żołnierz Wyklęty to autentyczny,  zwyczajny człowiek, jeden z wielu,  ktoś, kto  kierując się  wartościami: Bóg, honor, ojczyzna, poświecił  swoje życie w walce o wolną ojczyznę.

Anna Smyl-Wiśniewska

 

Ilość odsłon: 1167

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.