Śląski salon maturzystów

06-09-2017

W województwie śląskim do matury 2018 może przystąpić (po raz pierwszy) 30 487 osób, w tym 16 697 absolwentów liceów ogólnokształcących i 13 790 absolwentów techników.

To dla nich przede wszystkim, ale także dla ich młodszych kolegów poważnie planujących swoją edukację, oraz dla maturalnych „poprawkowiczów”, Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała kolejną edycję Śląskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać 11 września podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2017 w Gliwicach, na terenie Politechniki Śląskiej, a 12 września w Katowicach, w murach Uniwersytetu Śląskiego.

Śląski Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salony w Gliwicach i Katowicach odwiedziło w ubiegłym roku ponad 11 tysięcy maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na przyszłych kandydatów na studia oczekiwać będą we wtorek uczelnie ze Śląska, ale także z Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa, Warszawy.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018” a od marca 2017 można pobrać aplikację „Mobilny informator dla maturzystów”. Szczególny znajdziesz

http://www.perspektywy.pl/informatur/

Ilość odsłon: 1112

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.