Stażyści Erasmus+ z TE na start!

27-02-2017

Uczestnicy programu Erasmus+ z Technikum Energetycznego realizujący staże „Praktyka zawodowa w Niemczech i Irlandii – perspektywą na lepszą karierę zawodową” w Irlandii i Niemczech zakończyli okres przygotowawczy przed wyjazdem na czterotygodniowe praktyki zagraniczne dla mechatroników i elektryków.

Przygotowanie językowe obejmowało udział w dodatkowych zajęciach z zakresu języka zawodowego oraz języka codziennej komunikacji a także elementów kultury, tradycji i historii danego obszaru językowego. Zajęcia odbywały się na przełomie 2016/2017.  W ramach przygotowań do wyjazdu odbyły się także spotkania z uczestnikami praktyk i ich rodzicami.

Już za kilka dni 16 uczniów klas trzecich TE poleci do Cork w Irlandii i taka sama grupa uda się do miejscowości Schkeuditz (niedaleko Lipska) gdzie będą realizować staże zawodowe zawiązane ze swoim profilem kształcenia w TE, a także poszerzać swoją znajomość języka angielskiego i niemieckiego zarówno tego zawodowego przydatną w późniejszej pracy jak i tę z zakresu życia codziennego. Jako że nie samą nauką i pracą człowiek żyje, dla uczestników zaplanowano bogaty program kulturowy, podczas którego uczniowie będą zwiedzać miejscowe atrakcje i uczestniczyć w regionalnych wydarzeniach kulturalnych oraz spędzać czas wolny wraz z przedstawicielami innych narodowości.

3,2,1.. start! Trzecioklasiści z TE pakujcie więc swoje walizki i nie zapomnijcie o pozytywnym nastawieniu!

Ilość odsłon: 1400

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.