Świat festiwalu

25-05-2018

Jak co roku uczniowie klas pierwszych wybrali się na Festiwal Nauki do Krakowa, jest on organizowany od 2001 roku przez uczelnie akademickie i instytuty Polskiej Akademii Nauk jest wydarzeniem popularyzującym naukę i sztukę. Celem Festiwalu jest prezentacja osiągnięć naukowych i artystycznych, ukazanie praktycznych korzyści wynikających z postępu naukowego i innowacyjności oraz ich wpływu, na jakość życia.

 Nasza przygoda rozpoczęła się 17 maja o godzinie 8:00. Najpierw pojechaliśmy na dworzec główny w Krakowie a stamtąd poszliśmy pieszo na rynek, na którym były już porozstawiane namioty. W każdym namiocie znajdował się inny widział konkretnej uczelni krakowskiej, od nauk przyrodniczych przez matematykę aż do prawa
i wydziałów filologicznych. Tak duża różnorodność sprawiła, że każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. W każdym namiocie odbywały się konkursy, pokazy oraz testy.

Nasi uczniowie otrzymali zdanie, które polegało na tym, aby znaleźli interesującą ich dziedzinę nauki i opisali konkurs lub pokaz, w którym brali udział oraz czego się dowiedzieli. Opis ten mogli wzbogacić zdjęciem lub krótkim filmikiem.

Po zakończeniu zadania wszyscy uczniowie opuszczali Kraków w bardzo dobrych nastojach. Trzeba tu nadmienić, że cały czas towarzyszył nam deszcz, a mimo to wszystkim uczestnikom bardzo podobał się festiwal.

Takie wyjazdy pozwalają odkryć i rozbudzić zainteresowanie nauką a szczególnie naukami przyrodniczymi.

W przyszłym roku też pojedziemy i nawet deszcz nam nie przeszkodzi!!

JG

Ilość odsłon: 906

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.