Tam, gdzie po szynach mkną niebieskie tramwaje…

17-11-2023

W nadziei na sprzyjającą pogodę uczniowie klasy VdT6 wraz z opiekunami wybrali się pod koniec października na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Podróż pociągiem  trwała 3 godziny i przebiegła spokojnie.

Nasz pobyt  rozpoczęliśmy od pozostawienia bagaży w hostelu, by bez dodatkowych obciążeń udać się do Zoo. Ten słynny ogród zoologiczny razem  z Afrykarium oraz jego podwodnym tunelem absorbował nas przez kilka godzin. Pływające  nad naszymi głowami rekiny, płaszczki i inne oceaniczne ryby pozostaną nam na długo w  pamięci- szczególnie, że dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w tym oceanarium.

Ponieważ znajdujący się nieopodal Ogród Japoński był jeszcze udostępniony do zwiedzania, wykorzystaliśmy okazję i poszliśmy zobaczyć to popularne wśród wrocławskich randkowiczów miejsce, gdzie każdy najdrobniejszy szczegół zgodny jest z japońską sztuką projektowania ogrodów i gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku.

Gwoździem programu tego dnia okazała się wizyta w Hydropolis-nowoczesnym, interaktywnym centrum wiedzy o wodzie. Tutaj wszystko zaczyna się od wody i od samego wejścia sprawia imponujące wrażenie, a kompetentny i dowcipny przewodnik zapewne niejednego z nas skłonił do  zmiany sposobu myślenia o zasobach naszej planety.

Po tak intensywnym spacerze przyszła pora na obfitą i smaczną obiadokolację oraz odpoczynek w hostelu, w celu nabrania sił przed wieczornym zwiedzaniem Wrocławia.

Nasz bardzo zaangażowany przewodnik po mieście starał się zaznajomić nas z jego historią, także historią z dreszczykiem …. oraz zaprezentować  te „perełki”, które nie są tak oczywiste, a pozwalają poczuć klimat tej metropolii- spotkaliśmy  zatem kilka krasnali, spacerowaliśmy m.in.  po  Dzielnicy Wzajemnego Szacunku- nazywanej również Dzielnicą Czterech Wyznań- Ostrowie Tumskim-autentycznym „must see” dla każdego turysty.

Następnego dnia-po smacznym śniadaniu- czekała na nas przygoda w interaktywnym  Muzeum Iluzji, gdzie na własnej skórze mogliśmy poczuć, jak nauka łączy się z rozrywką. Jeśli chcecie stanąć na suficie, zobaczyć węże Kitaoka lub okno Amesa, koniecznie odwiedźcie to miejsce-sympatyczna obsługa podzieli się z Wami wiedzą na temat niesamowitego świata iluzji.

Pobyt we Wrocławiu zakończyliśmy spacerem po centrum.

Piesze zwiedzanie miasta oraz  przemieszczanie się środkami komunikacji miejskiej umożliwiło nam obserwację  rytmu życia jego mieszkańców oraz ich zachowania w nietypowych sytuacjach.

J.M-G.

 

Ilość odsłon: 513

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.