Tegoroczni Maturzyści u Bożej Matki

28-03-2017

Tradycyjnie już w III czwartek Wielkiego Postu Ksiądz Biskup doktor Grzegorz Kaszak , pasterz Diecezji Sosnowieckiej, zaprosił wszystkich uczniów klas maturalnych naszej sosnowieckiej wspólnoty na modlitwę przed oblicze Matki Bożej słynącej od wielu wieków łaskami, które wyprasza swoim wiernym i cierpliwym wyznawcom. Również i my – klasa 4bT5 i kilka osób z klasy 4aT5, z opiekunami panią Kariną Koczwarą i ks. Robertem Szulczewskim – pojechaliśmy tam z naszymi intencjami, które każdy miał skryte w głębi swych wierzących i katolickich serc, aby przedstawić je za pośrednictwem Matki Bożej Częstochowskiej Dobremu Panu Bogu.

Tegoroczny program  wielkopostnego spotkania formacyjnego był bardzo refleksyjny, wzbudzający  ciekawość i  zachęcający – poprzez treść – do ciągłego skupienia  i  zmuszający słuchacza do zamyślenia  i kontemplacji.  Nasza modlitwa rozpoczęła się inscenizacją „Jezusa z Krzyża”, którą przedstawili aktorzy „Teatru Piotra”. Następnie – zaproszony gość – ks. dr Robert  Kaczmarek z Archidiecezji Katowickiej poprowadził rewelacyjną konferencję nawiązującą do przykazań Bożych, życia Jezusa, ale również przedstawił fragment z życia młodego człowieka, Maćka. Historia ta o tyle była ciekawa i poruszająca. U niektórych osób można było zobaczyć oznaki wzruszenia, ponieważ ks. Robert ukazał nam w tej historii, to jak Pan Bóg działa również dziś  –  w czasach, kiedy tak bardzo  rozwinięte są  technologie – w życiu ludzi młodych i starszych, a nawet umierających. Na zakończenie konferencji ks. Robert powiedział: „życzę wam, byście dzisiaj, w domu Matki spotkali Ojca i usłyszeli, że On naprawdę was kocha i chce prowadzić w dorosłe życie. On jest kompasem, busolą, która zawsze wyznacza dobry kierunek. Dzięki Niemu nie rozbijecie się o żadne skały”.

Ksiądz Biskup Grzegorz przewodniczył Mszy świętej i w wygłoszonym Słowie Bożym zwrócił uwagę „na skuteczność zanoszonych modlitw” przed oblicze Najświętszej Maryji Panny, Matki Jasnogórskiej, co potwierdzone jest licznie zgromadzonymi tam przez wieki i lata wotami m.in. zakrawionym pasem z sutanny papieskiej św. Jana Pawła II z zamachu w roku 1981. I dodał, że „modlitwa powinna być wytrwała i pełna zaufania”, aby została wysłuchana.

 Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2017 skupiła ponad 1500 maturzystów i zakończyła się odczytanym przez młodzież uroczystym apelem zawierzenia abiturientów w opiekę Matki Bożej. Dziękujemy Panu Bogu za czas spędzony na jasnogórskim szczycie u Matki Bożej.

Królowo Polski, módl się za nami !

ks. Robert

Ilość odsłon: 1499

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.