Uczniowie Centrum z ofertą kształcenia ustawicznego na Dniu Otwartym PUP

27-02-2018

We czwartek 22 lutego Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie zaprosił uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych na dzień otwarty, podczas którego mogli się oni zapoznać się z wybranymi przez młodzież podczas głosowania na fb zawodami i branżami. Mówili o nich pracownicy PUP-u, a także zaproszeni goście, pracownicy i właściciele firm z branż, które uzyskały najwięcej głosów.

Spotkania z uczniami zostały podzielone na cztery bloki: informatyka, grafika, organizacja reklamy, następnie ekonomia, handel, logistyka, potem zawody: mechanik samochodowy, elektryk, murarz-tynkarz oraz na blok ogólny dla osób bez kwalifikacji zawodowych lub posiadających przeciwwskazania zdrowotne.
W każdym z bloków zostały także omówione tematy związane z funkcjonowaniem Urzędu i realizacją działań skierowanych do osób młodych wchodzących na rynek pracy oraz z możliwością dalszego kształcenia na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w naszym Centrum.

Nasi uczniowie skorzystali z zaproponowanych młodzieży spotkań z pracodawcami oraz dzielnie reprezentowali Centrum przy stanowisku wystawienniczym, udzielili  także wywiadu na temat zawodu logistyka tak bardzo pożądanego na rynku pracy.

T. M.

Ilość odsłon: 1174

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.