Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024…

24-06-2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 miało nieco inną oprawę niż w latach poprzednich. Z powodu uciążliwych upałów tegoroczną uroczystość zorganizowano w plenerach wewnętrznego dziedzińca, u bocznego wejścia do budynki CKZiU.

Część oficjalną rozpoczęto wraz z wprowadzeniem pocztu sztandarowego Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego. Następnie dyrektor centrum p. Simona Smugowska zabrała głos, mówiąc o zaangażowaniu, współpracy i odpowiedzialności, ideach, które stanowią bazę funkcjonowania CKZiU  i które niewątpliwie przyczyniają się do rozlicznych sukcesów uczniów szkoły przy Promiennej 65.

W dalszej części uroczystości, zgodnie z wieloletnią już tradycją, wyczytano uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce, tym samy otrzymując przez siebie wybrane nagrody książkowe, lecz uznano, iż z powodu upału lepiej wręczyć nagrody już w klasach. Następnie głos zabrali przedstawiciele Południowego Koncernu Węglowy S.A., który to zakład od dłuższego czasu wspiera najlepszych uczniów w tzw. klasach patronackich. Również i w tym roku nagrody dla wyróżnionych uczniów były imponujące.

Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego zaczęła się część mniej oficjalna, rozrywkowa, w której uczniowie klas pierwszych zaprosili zebranych na dziedzińcu do swojej „bajki”. Pierwszoklasiści zawsze muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością, często to doświadczenie bywa bolesne, ale też może być przedstawione w sposób zabawny. Tak też się stało, scenki rodzajowe, pod wspólnym tytułem „Witajcie w naszej bajce ‘’, w żartobliwy sposób opowiadające o pierwszych doświadczeniach szkolnych w murach CKZiU , wprowadziły publiczność w znakomity nastrój.

W takim też stanie ducha zebrani udali się do klas, gdzie uczniowie otrzymali świadectwa, wychowawcy zebrali podpisy, czule pożegnali wychowanków i tak oto zaczęły się długo wyczekiwane wakacje. Pamiętajmy jednak, nic nie trwa wiecznie. Do zobaczenia we wrześniu zatem.

Janusz Papaj

Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

Zdjęcia: Krzysztof Pilecki

Ilość odsłon: 931

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.