W auli jaworznickiego CKZiU czyli Boże Narodzenie tuż, tuż…

29-12-2022

W auli jaworznickiego CKZiU zapłonął ogień. Nie był jednak niebezpieczny, wręcz przeciwnie, biło od niego ciepłem i życzliwością. I choć właściwie  był wirtualny, to uczucia,  jakie powodował, były jak najbardziej realne.

Ale po kolei, miejsce akcji już znamy. Czas czwartek rano, 22 dzień grudnia. Osoby, sześciu siedzących za stołem, dyrektor centrum, wychowawca klasy oraz większość uczących i nauczanych jaworznickiego CKZiU. No i wreszcie scenografia, tak cudnie przystrojonej auli nikt chyba jeszcze nie widział. Płonął zatem wspaniały wirtualny ogień, błyszczały jak najbardziej realne światełka, zdobiąc choinki, świąteczny stół oraz znaczną część powały. Przygaszone światła dopełniały atmosferę bożonarodzeniowej wieczerzy.

Za stołem sześciu elegancko odzianych młodzieńców ze swadą opowiadało o rozlicznych obrzędach i tradycjach bożonarodzeniowych. W warstwę słowną opowieści  umiejętnie wpleciono rozliczne wątki muzyczne, które nadały lekkości przedstawianym treściom.

Płonął zatem ogień, snuły się opowieści, płynęła muzyka i nawet można było pośpiewać, że oto za rogiem stoi Anioł z Bogiem, lub..Świeć gwiazdeczko mała, świeć.

Podsumowując, co by nie przynudzać, klasy III a i b TE stworzyły widowisko urocze i pouczające, budując w sposób niezrównany atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

 Całość dopełniły słowa, życzenia p. dyrektor S. Smugowskiej dla całej społeczności  szkoły, których przekaz zawiera kilka najprostszych, ale i najszczerszych słów: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Z reporterskim pozdrowieniem

Janusz Papaj

22 grudnia 2022 r.

 

Ilość odsłon: 539

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.