W piątek… czyli wycieczki integracyjne klas pierwszych naszej szkoły

27-09-2022

W piątek, w okolicach godziny dziewiątej rano jaworznicki rynek spowijała delikatna mgła. Po wielu dniach opadów taka aura zapowiadała odmianę w pogodzie. Był dwudziesty trzeci dzień września . Rynek powoli zapełniał się młodzieżą, która stopniowo tworzyła swe mniej lub bardziej wyróżniające się grupy klasowe.  Zaś klas było pięć, wszystkie to nowa część społeczności  jaworznickiego CKZiU.

Jaki cel przyświecał zebranym?

Integracyjna, piesza wycieczka klas pierwszych, której celem było dotarcie do starego kamieniołomu, dziś lokalnej atrakcji turystyczno-naukowej zwanej Geosferą oraz  rozpalenie na miejscu ogniska , co w połączeniu z konsumpcją kiełbasek miało tworzyć sprzyjający grunt integracyjny.  I rzeczywiście… mglisty cel w krótkim czasie przeistoczył się w rzeczywistość i oto na miejscu, wśród wczesnojesiennej przyrody parku, zapłonął ogień. Pojawiły się kiełbaski, musztardy,  ketchupy,  grillowane sery i nawet placek śliwkowy. Jak zwykle łomotała naszpikowana słowami muzyka aktualnie przez młodzież lubiana, szczęśliwie miała też i wymiar ciut taneczny, zatem można było co nieco potupać do rytmu. Nie obyło się bez tradycyjnej już belgijki, która tańczona w promieniach południowego słońca, wśród przebarwiających się liści i w otoczeniu skał wapiennych, zrobiła duże wrażenie.

Czy wycieczka zrealizowała swój cel podstawowy?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, na pewno wspólne wyjścia integracji służą, tworzą różną niż szkolna płaszczyznę porozumień, budują inny rodzaj interakcji i wspólnych działań, krótko mówiąc, tworzą szkolne przyjaźnie, zaś te trwają najdłużej.

Oczywiście wyżej opisana wycieczka to w istocie epizod drugi.  Prequel piątkowych wydarzeń miał miejsce również w piątek, szesnastego września. Wtedy pierwsza część młodzieży klas pierwszych jaworznickiego CKZiU przeszła podobny szlak integracyjny, który, podobnie jak jego bliźniaczy odpowiednik tydzień później,  zapewne przyczyni się do stworzenia trwałych więzi przyjaźni wśród młodzieży klas pierwszych naszej szkoły.

 

Z reporterskim pozdrowieniem

Janusz Papaj

Ilość odsłon: 979

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.