“Weekend cudów. Finał szlachetnej paczki“

14-12-2021

Weekend Cudów to wyjątkowe dni, podczas których kilkaset tysięcy osób w Polsce angażuje się w działania Szlachetnej Paczki, a wolontariusze pukają do drzwi kilkunastu tysięcy potrzebujących rodzin i przekazują im mądrą, dedykowaną pomoc przygotowywaną od tygodni przez darczyńców.

Przez ostatnie tygodnie młodzież naszej szkoły każdego dnia  podkreślała, że dla nich pomaganie innym jest bardzo ważne, zdali sobie też sprawę, że dla wielu ludzi , tak oczywiste rzeczy jak ciepłe ubrania i pełna lodówka, to niespełnione marzenie. Dzisiaj możemy powiedzieć, że dzięki “ Szlachetnej Paczce CKZiU “ dla niektórych świat się zmienia. 

W Weekend Cudów potrzebujący otrzymują nie tylko pomoc materialną, ale także odzyskują nadzieję i poczucie, że są dla kogoś ważni. To szczególnie potrzebne w tym roku, kiedy skutki pandemii w pierwszej kolejności dotknęły tych, którzy już wcześniej mierzyli się z wieloma trudnościami.

Szlachetna Paczka od wielu lat łączy ludzi, którzy w innych okolicznościach prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali lub nie mieli okazji do współdziałania. Nagle okazuje się, że w naszej rodzinnej miejscowości albo w tym samym mieście, kilka ulic dalej mieszka ktoś, komu możemy pomóc. Wieloletnie hasło naszej szkoły  POMAGANIE JEST FAJNE i tym razem połączyło całą naszą społeczność uczniów, nauczycieli , pracowników szkoły i rodziców tworząc wielką machinę dobra, w której jeden człowiek pomaga drugiemu człowiekowi. Dzięki temu, że potrafiliśmy w tym szczególnym czasie  dzielić się z innymi  własnym czasem, szczęściem i tym co możemy ofiarować  wiele rodzin  odzyskuje to co najcenniejsze  nadzieję.

” Szlachetna Paczka “ wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze  – to zachęta do wyjścia z tłumu, by wreszcie zmienić otaczający nas świat. Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi, pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie. Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się…

Pomagamy, bo to daje nam siłę …

MR

Ilość odsłon: 611

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.