Witamy w nowym roku szkolnym!

04-09-2018

„Oficjalnie otwieram nowy rok szkolny”- słowa dyrektor Centrum Zawodowego i Ustawicznego wybrzmiały wyraźnie, nie pozostawiając żadnych złudzeń……wakacje dobiegły końca. W pełni uświadomili sobie ten fakt wszyscy zebrani w sali gimnastycznej Centrum na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Akademię przygotowali uczniowie klas 2b T6 , 2a TE i 2c TE, którzy przypomnieli zgromadzonym o wyjątkowej dacie w historii – 1 września 1939 roku, kiedy to wybuch II wojny światowej uniemożliwił uczniom powrót do szkoły po wakacjach. Zebrani minutą ciszy oddali hołd wszystkim walczącym i poległym w tej okrutnej wojnie. Następnie głos zabrała dyrektor Centrum mgr Simona Smugowska, która zwracając się do młodzieży podkreśliła, że wyjątkowo ważne w relacjach międzyludzkich są wzajemny szacunek i próba zrozumienia drugiego człowieka. Jeśli będziemy kierować się tymi wartościami, jest nadzieja, że już nigdy nie dojdzie do konfliktów zbrojnych.

Szczęśliwie dla młodzieży dzisiaj początek września to radosne spotkanie z kolegami i koleżankami po wakacyjnym wypoczynku, ale też niezwykły dzień i wielkie przeżycie dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Szczególnie gorąco Was witamy!

Życzymy całej społeczności szkolnej udanego nowego roku, wytrwałości w dążeniu do nowych wyzwań oraz satysfakcji ze swych osiągnięć, bo przecież, jak powiedział E. Mounier, „ Człowiek jest stworzony, by przekraczać samego siebie”. A wakacje?……będą znów za 10 miesięcy.

B. Papaj

Ilość odsłon: 1294

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.