Wizyty gimnazjalistów

07-03-2017

Od 22 lutego raz lub dwa razy w tygodniu gościmy gimnazjalistów na zajęciach zawodoznawczych. Propozycja zajęć, które mają przybliżyć młodzieży tajniki zawodów, jest bardzo szeroka – od  przedmiotów logistycznych, górniczych przez informatyczne, z grafiki komputerowej, organizacji reklamy, po zajęcia z mechatroniki i elektryki.

W pracowni logistycznej ćwiczyć można umiejętność przewidywania, planowania, gromadzenia zapasów i podejmowania decyzji strategicznych, grając w gry logistyczne. Górnicza przygoda wiąże się z poznaniem maszyn górniczych i ciekawostek z branży, a w pracowniach mechatronicznych można zobaczyć roboty i dowiedzieć się, jak się je projektuje. Systemy pneumatyczne i hydrauliczne, maszyny i urządzenia elektryczne, wykorzystanie pola elektromagnetycznego w silnikach i systemach  robotycznych interesują przede wszystkim chłopaków. Więcej dziewcząt wybiera zajęcia z branży graficznej i reklamowej- projektowanie 3ds max, rysunek na tablecie czy techniki perswazji i emocje w reklamie. Jak przystało ma gimnazjalistów żyjących  bardziej w wirtualnym niż rzeczywistym świecie, największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z informatyki, z programowania gier, z projektowania stron www, czy z diagnozy sprzętu komputerowego. Bądź co bądź, każdy chce jak najlepiej posługiwać się sprzętem, tworzyć różne aplikacje, czy wiedzieć, co potrafi haker i jak się przed nim bronić.

Do tej pory gościliśmy uczniów Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7. Przed nami jeszcze dwie kolejne odsłony zajęć, na które serdecznie zapraszamy gimnazjalistów.

Ilość odsłon: 999

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.