Wycieczka zawodowa do Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

21-06-2022

W ubiegłym miesiącu pod opieką nauczycieli: wychowawczyni p. Marioli Gawrońskiej, p. Justyny Gajewskiej oraz p. Jerzego Goli wybraliśmy się całą klasą 3cTE na wycieczkę do Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach znajdującej się przy ulicy Rolnej. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez pracownika WST w Katowicach p. Annę Żurawską, która zaznajomiła nas z planem działania. Podzieliliśmy się na dwie grupy.

Pierwsza grupa – składająca się z mechatroników – udała się na zajęcia z drem hab. Lucjanem Kozielskim. Głównym tematem warsztatów były inteligentne systemy wizyjne. Dowiedzieliśmy się jak wykorzystywane są owe systemy w praktyce, jak z nich korzystać i jak programowane są niektóre czujniki elektryczne. Mieliśmy również możliwość pracy w programie wykorzystywanym do wykrywania, zapamiętywania oraz mierzenia konkretnych elementów widzianych przez kamerę.

W tym czasie druga grupa uczniów – automatycy – była na lekcji fizyki z drem Jerzym Kuczyńskim, gdzie były omawiane zagadnienia takie jak: technika pomiaru, cechowanie, nauki przyrodnicze, pomiary odległości w astronomii oraz paralaksa. Po krótkiej przerwie pomiędzy zajęciami zamieniliśmy się miejscami.

Po zakończonych warsztatach i wykładach udaliśmy się do pomieszczenia, w którym znajdowały się stanowiska VR, obsługiwanie przez uczniów naszej szkoły z kierunku technik reklamy, odbywających praktyki zawodowe  właśnie w Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach .  Podczas tej części wycieczki można było skorzystać z wielu symulatorów, oculusów oraz doświadczyć z jakimi barierami borykają się   osoby niewidome lub poruszającą się na wózku inwalidzkim.    

Po wszystkim zebraliśmy się w głównym holu, następnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem uczelni i wyruszyliśmy w drogę powrotną  do Jaworzna.

Moim zdaniem taka forma nauki oraz spędzania czasu była bardzo ciekawa. Myślę, że większość osób z chęcią powtórzyłaby udział w warsztatach.   

Uczeń klasy 3cTE

Ilość odsłon: 428

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.