Z wizytą na Wydziale Farmacji w Sosnowcu

04-10-2017

28 września 2017 roku uczniowie z CKZiU  pod opieką Pani Grażyny Kniat, Marty Jasińskiej- Kumór oraz Patrycji Stachoń-Pastuchy, uczestniczyli w Dniu Otwartym Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W wycieczce wzięli udział uczniowie, którzy realizują program biologii i chemii na poziomie rozszerzonym.

Wycieczka rozpoczęła się poznaniem nowego miejsca w Jaworznie, czyli tak zwanych ,,plant”, gdzie odbyła się zbiórka. Po dotarciu do budynku Uniwersytetu skierowano nas na jedną z sal wykładowych. Spotkanie zainaugurowano wystąpieniem Dziekana Wydziału Farmaceutycznego prof. dr hab. Krystyny Olczyk. Następnie wysłuchaliśmy wypowiedzi przedstawiciela Samorządu Studenckiego. Zostaliśmy zapoznani z historią Uniwersytetu oraz kadrą nauczycielską, która imponuje swoją liczebnością. Ostatnim punktem programu w części oficjalnej była interesująca prezentacja na temat zmysłów.

Podczas warsztatów podzielono nas na grupy i przydzielono do ,,szkolnego przewodnika”. Każda grupa ruszyła w swoją stronę. Zobaczyliśmy między innymi produkcję czopków i maści (a maści nawet otrzymaliśmy J). Mieliśmy szansę wykonać badania dotyczące własnego zdrowia, z czego oczywiście skorzystaliśmy. Każdy miał szansę sprawdzić , w której części ciała temperatura jest najwyższa.  Uczestniczyliśmy również w biochemicznym escape-roomie, gdzie wspólnymi siłami uwolniliśmy „słodkiego potwora” – cukier.

Wycieczka miała jeszcze jeden ukryty cel- wzmocnienie kondycji uczniów. Wielkość budynku oraz ilość zawartych w nich schodów była imponująca. Po skończonych warsztatach, dzięki którym staliśmy się bogatsi w wiedzę i doświadczenia , wycieczka została rozwiązana w miejscu zbiórki, gdzie każdy mógł się oddać spokojnemu zwiedzaniu plant lub odpoczynkowi na placu zabaw.

Ilość odsłon: 1420

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.