Zajęcia laboratoryjne w I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki UJ

29-03-2019

I znowu nasi uczniowie z klasy 1c TE wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, 28 marca już o 645 wszyscy byli gotowi do drogi. Po krótkiej podróży do Krakowa zawitaliśmy na wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. O godzinie 830 rozpoczęły się zajęcia.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z grup wykonywała inne ćwiczenie z zakresu elektromagnetyzmu. Doświadczenia te uczniowie wykonywali w dwuosobowych zespołach. Każde ćwiczenie było wykonywane pod kierunkiem doświadczonych pracowników i doktorantów Instytutu Fizyki.

Po zakończonych zajęciach cała grupa otrzymała ustną pochwałę od pana prof. Janusza Konarskiego za dobre przygotowanie do zajęć oraz zdyscyplinowanie i dokładne wykonywanie pomiarów.

Około godziny 12 wsiadaliśmy do busa, aby wrócić do domu.

Myślę że taka formuła zajęć pozwoli na skuteczne zaznajomienie uczniów ze specyfiką pracy w laboratorium oraz z analizą wykonanych pomiarów a jednocześnie dostarczy bogatego materiału eksperymentalnego do pracy na lekcji i zajęciach pozalekcyjnych.

JG

Ilość odsłon: 719

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.