Zajęcia laboratoryjne w pracowni fizycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego

20-02-2017

17 lutego uczniowie klas 3c T6, 3b T6 oraz klasy 2ac TE wyruszyli w drogę do Krakowa. Po około godzinnej podróży zajechaliśmy na miejsce czyli pod  Instytut fizyki UJ.

Zajęcia rozpoczynały się o godzinie 10:15, więc mieliśmy czas na to aby spokojnie się przebrać i napić herbaty w „barku” w instytucie gdzie czekaliśmy na p. profesora, który miał po nas zejść i zaprowadzić na pracownie.

O godzinie 10:10 weszliśmy na pracownie gdzie zostały przydzielone uczniom ćwiczenia. Każda grupa udała się do odpowiedniej sali gdzie były przygotowane stanowiska pracy. Każda osoba wykonująca ćwiczenie otrzymała kartę pracy gdzie miała zapisywać pomiary.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z grup wykonywała inne ćwiczenie.

Uczniowie klasy drugiej wykonywali ćwiczenie „Dynamiki bryły sztywnej”, które będzie przydatne podczas lekcji fizyki na rozszerzeniu pod koniec klasy drugiej.

Pozostałą część uczniów klasy drugiej oraz uczniowie klasy 3b wykonywali ćwiczenie „Wyznaczanie ogniskowych cienkich soczewek skupiających i rozpraszających, badanie wad soczewek grubych”. Te zagadnienia są również tematami podstawy programowej na zajęciach fizyki rozszerzonej.

Osoby z klasy 3c natomiast wykonywali ćwiczenie „Dyfrakcja i interferencja światła”.

Te eksperymenty każdy z uczniów wykonywał samodzielnie lecz pod okiem pracownika instytutu.

Po zakończonych zajęciach widać było zadowolenie na twarzach uczniów że mogli pracować na profesjonalnym sprzęcie, na którym pracują studenci oraz pracownicy naukowi.

Na koniec otrzymaliśmy ustną pochwałę od kierownika pracowni, że uczniowie byli chętni do ćwiczeń oraz że byli dobrze do nich przygotowani.  

Ilość odsłon: 1150

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.