Zakazana Wyspa i inne wydarzenia wtorkowego przedpołudnia w CKZiU Jaworzno

12-12-2016

Szóstego dnia, zaraz z rana w promiennym miejscu wyspa wyłania się zakazana, a wraz z nią drogi kręte co prowadzą w miejsca zaklęte, w których roi się od wszelakich graczy, gdzie łzy zwycięstwa, łzy rozpaczy … i tak by się ta bajka zapewne toczyła, gdyby w nią interpretacja nazbyt gwałtowna nie wkroczyła. A wyspa ? Cóż, niechybnie w niebycie się rozmyje, ale przecież pozostaną słowa, a te należy interpretować.

Na początek czas : dzień szósty, to rzecz jasna szósty dzień grudnia, Mikołaj! Miejsce: promienne, czyli Promienna 65, CKZiU , Jaworzno. Wyspa zakazana: jedna z niezliczonej ilości gier planszowych, w które w tym dniu można było grać do woli. Zatem w budynku drugim grano w Magic the Gathering, Katamino, Splendor i naturalnie Zakazaną Wyspę.

Tajemniczy gracze pełni słodkich łez szczęścia i gorzkich rozpaczy to oczywiście uczniowie CKZiU, którzy na przykład, przez krótką chwilę stawali się bogami gitary przy dźwiękach Rolling Stonesów albo Metallicki, jako, że drogi kręte prowadzą do skrzydła trzeciego gdzie królują Guitar Heroes. Wracając, korytarzem w lewo, po drodze do budynku piątego można trochę odsapnąć, zajrzeć do audytorium, zanurzyć się miękki fotel i zobaczyć amerykańską superprodukcję Piksele. A potem budynek piąty, a tam bohaterowie naszej bajki biorą udział w kontr uderzeniu albo remisują w kolejnym El classico, tudzież gromią sromotnie Chelsea w derbach Londynu. Piętro niżej można stać się bohaterem sztuki wojennej w Hearthstone. Heroes of Warcraft..  

Komu jednak nie wystarcza świat wirtualny, bardzo proszę, jak najbardziej realny football halowy z udziałem zgłoszonych drużyn z CKZiU. Kto wygrywa? Wszyscy, bo liczy się przede wszystkim uczestnictwo a i cukierków jest na tyle dużo by osłodzić ewentualne porażki.

 I tak by się ta bajka toczyła i toczyła, ale wybija piąta godzina, czas przemija więc i wyspa tonie, a wraz z nią gracze, miejsca zaklęte i kręte korytarze i od tej chwili wracają zwykłe, wtorkowe drogi, i może dobrze, przecież nie można nazbyt ufać niestałym lądom…  a tymczasem za oknem zaczyna padać śnieg.

Stąpając po jak najbardziej pewnym gruncie rzeczywistości szkolnej organizacją całej wtorkowej imprezy zajęła się Szkolna Rada Uczniowska pod czujnym okiem ich opiekunów, naturalnie nie bez wsparcia ze strony nauczycieli, rodziców oraz wielu co bardziej aktywnych uczniów CKZiU.

 

Janusz Papaj

fot. Miłosz Hamik

Ilość odsłon: 1431

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.