Zdobywają ostatnie szlify

14-03-2017

Uczniowie CKZiU w Jaworznie kształcący się na techników górników mają możliwość podniesienia swoich umiejętności zawodowych ćwicząc na stanowisku szkoleniowym znajdującym się na terenie ZG Sobieski Tauron Wydobycie SA.

Stanowisko szkoleniowe podlegające działowi BHP na co dzień szkoli swoich pracowników w zakresie instalacji odwodnienia oddziałowego, wykonania połączeń taśm przenośników, eksploatacji sprzęgieł hydraulicznych, budowy i eksploatacji stojaków hydraulicznych SHC, ciernych SV i Valent. Odbywają się również szkolenia  odnośnie bezpiecznego użytkowania instalacji elektrycznych i energetycznych. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Tauron Wydobycie nasi uczniowie podczas zajęć praktycznych według ustalonego harmonogramu kolejno uczestniczą zajęciach na stanowisku szkoleniowym. Jednym z najcięższych wykonywanych przez nich ćwiczeniem jest zabudowa stojaka SV i Valent . Czynności te są podstawową pracą wykonywaną w wyrobiskach chodnikowych i podczas przebudowy, a mimo to sprawiają wiele trudności.

Przed uczniami klas trzecich w najbliższym czasie egzaminy praktyczne, a zdobyte doświadczenie na stanowisku szkoleniowym pozwoli zmniejszyć egzaminacyjny stres.

Kazimierz Socha

Ilość odsłon: 1431

wstecz

Kontakt



Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.