„Złap za stery do swojej kariery!”

08-11-2022

Obchody OTK za nami. Przed nami przyszłość. Zatem „Złap za stery do swojej kariery”!

 

„Złap za stery do swojej kariery!” – to tegoroczne hasło  XIV już edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Instytucje, uczelnie, szkoły, zakłady pracy wielu miejscach w Polsce włączyły się w jego organizację. Również i nasze Centrum dołączyło do obchodów OTK.

Nasi uczniowie i nauczyciele z pewnością złapali i trzymają za stery do swojej kariery mocno, by statek płynął w zamierzonym kierunku. Właśnie po to, by wybrać właściwy kurs, poznawaliśmy  i rozwijaliśmy nasze zasoby oraz doskonaliliśmy pracę zespołową podczas warsztatów kreatywnych. Zostały one przeprowadzone przez nauczycieli specjalistów w pięciu klasach pierwszy i drugich.

 By poznać zasoby klasy, mocne strony zespołów, wychowawcy klas I przeprowadzili zajęcia, podczas których uczniowie w formie kolaży prezentowali swoje zainteresowania, pasje. Natomiast wychowawcy klas II, III i IV rozmawiali o sukcesach Polaków w wcielaniu w życie pasji i zainteresowań oraz realizowaniu postawionych celów edukacyjno-zawodowych, przedstawiając spektakularne kariery Polaków. Sukcesy innych mogą być inspiracją dla nas.

O planach na przyszłość przedstawicieli różnych zawodów, w których kształcimy w CKZiU, mogliśmy się dowiedzieć, odwiedzając szkolne media społecznościowe. Codziennie były zamieszczane na FB krótkie wywiady z naszymi uczniami, który mówili o tym, jak będzie wyglądać ich kariera za 10 lat. Trzymamy kciuki, by zrealizowali ambitne palny.

W planowaniu przyszłości uczącym się w Centrum może pomóc również Jaworznickie Laboratorium Biznesu. Podczas spotkania na auli szkolnej przedstawicielka JLB omówiła uczniom ofertę działań laboratorium rozwijających postawy przedsiębiorcze oraz przedsięwzięć wspierających odkrywanie własnego potencjału i prowadzenie firmy.

Finałem działań była impreza szkolna-  pokaz pasji, zainteresowań i talentów, podczas którego dwudziestu uczniów przedstawiło społeczności szkolnej to, co ich inspiruje.  Gra na instrumencie, śpiew, taniec, grafika, malarstwo, projektowanie 3D i wydruk, wytwarzanie ręcznie biżuterii, hodowla pająków, malowanie figurek do gier,  gry planszowe, zbieranie artefaktów z różnych  wydarzeń, epok historycznych, udzielanie pierwszej pomocy i ratowanie życia w ramach służby w Ochotniczej Straży Pożarnej, to tylko niektóre z rzeczy jakie- oprócz zainteresowań zawodowych -pociągają naszą młodzież.

W czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery podejmowane działania były skierowane nie tylko do uczniów Centrum, ale także do uczniów klas 8 szkół podstawowych. By poznać zawody, w jakich kształcimy w CKZiU, oni i ich rodzice mogli uczestniczyć w konsultacjach on-line dotyczących edukacji zawodowej oraz kierunków, jakie mamy w ofercie. Dzięki temu łatwiej będzie im podjąć decyzję dotyczącą przyszłości, własnej kariery edukacyjno-zawodowej.

 Obchody OTK za nami. Przed nami przyszłość. Ważne, że podjęte przedsięwzięcia zainspirowały naszych uczniów do podejmowania działań związanych ze swoją przyszłością- tak, by każdy wiedział, że odpowiednio sterując swoim statkiem, dotrze tam, gdzie zamierza. Zatem „Złap za stery do swojej kariery”!

 

TM

 

 

Ilość odsłon: 594

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.