Zmagania „SUPER-ZNAWCÓW”

31-05-2019

„Twoja praca wypełni dużą część Twojego życia i jedyny sposób na to,  aby być prawdziwie spełnionym, to robić to, w co wierzysz, że jest świetną robotą. A jedyny sposób na robienie świetnej roboty, to kochanie tego, co robisz.”

Steve Jobs

To motto przyświecało uczestnikom V Międzyszkolnego Konkursu Zawodoznawczego „SUPER-ZNAWCA”, który współorganizowały w tym roku szkolnym dwie instytucje: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jaworznie oraz nasze centrum. Do zmagań konkursowych zgłosiły się drużyny z 8 szkół podstawowych z terenu miasta.
W tym roku pytania dotyczyły czterech zawodów: technika informatyka, technika organizacji reklamy, technika grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technika fotografii i multimediów oraz  zakresu zagadnień z nimi związanych. W części teoretycznej drużyny musiały udzielić odpowiedzi na 32 pytania testowe sprawdzające wiedzę z tych branż. A pytania były o różnym stopniu trudności- od takich związanych z historią fotografii i druku po współczesne języki programowania. W części praktycznej dotyczyły rozpoznawania właściwych logo znanych marek, dopasowywania haseł reklamowych do znaku firmowego, tworzenia przekazu reklamowego, obliczeń formatu papieru określonej wielkości oraz rozpoznawania części jednostki centralnej komputera i wykonywania złączek sieciowych na przewodach. Po ponad półtoragodzinnych zmaganiach, zakończonych dogrywką o drugie i trzecie miejsce, jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Najlepszą okazała się drużyna z SP 12, zdobywając I miejsce, następnie na II pozycji uplasowała się drużyna z SP 8, a z SP 7 zajęła III miejsce. Nagrody ufundował uczniom wydział promocji UM, ponieważ konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, pana Pawła Silberta. Zwycięska drużyna otrzymała także pamiątkową statuetkę z rąk dyrektora CKZiU, pani Simony Smugowskiej, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

TM-Ł

A oto zdjęcia z czynnej w czasie tego dnia fotobudki:

Ilość odsłon: 727

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.