Zwiedzamy Elektrownię Jaworzno III

28-03-2019

W dniu 26.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły z klasy 1aTE uczestniczyli w pierwszej, ale na pewno nie ostatniej wizycie na Elektrowni Jaworzno III. Uczniowie będący na kierunku technik elektryk oraz technik automatyk należą do grupy klas gdzie patronat objął TAURON Wydobycie oraz TAURON Wytwarzanie.

Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od szkolenia bhp, a następnie zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt w postaci: kasków i kamizelek ostrzegawczych rozpoczęli zwiedzanie zakładu. Mogli zobaczyli m.in. pomieszczenia operatorów, którzy zajmują się kontrolą procesów przebiegających w poszczególnych częściach elektrowni, halę maszyn z sześcioma turbozespołami, turbinę, generator, odsiarczalnię, ogromne rurociągi służące do odprowadzania spalin, nastawnię instalacji odsiarczalnia spalin i magazyn gipsu.

Zainteresowanie uczniów wzbudził także najwyższy komin w Polsce, który mierzy 306 metrów i jest jednym z najwyższych w Europie i na świecie.

Dziś obie istniejące elektrownie (II i III) są połączone w jeden zakład w ramach koncernu Tauron Wytwarzanie. Obecnie trwa budowa bloku energetycznego o mocy 910 MW – to jedna z największych inwestycji w kraju i największe przedsięwzięcie realizowane obecnie przez Grupę TAURON, zakończenie inwestycji zaplanowano na czwarty kwartał 2019 roku.

Ilość odsłon: 2064

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.