16 dni…

22-11-2019

Już od poniedziałku rusza „16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć” – międzynarodowa kampania organizowana przez Women’s Global Leadership Institute i poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym. Od kilku lat młodzież naszego Centrum aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu i w ramach Programu Wychowawczo – Profilaktycznego organizuje własną akcję

pt. „Biała Wstążka”.

Kluczowe daty w tym wydarzeniu nie są przypadkowe. Wybrano dni pomiędzy 25 listopada, Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, aby symbolicznie zaznaczyć związek pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszaniem praw człowieka.

W tym roku nasza kampania będzie miała następujący przebieg:

  1. Od 25 listopada do 10 grudnia – akcja informacyjna na Facebooku i stronie placówki, organizowana przez reklamowców i grafików klasy 3cT5 .
  2. Gazetki okolicznościowe opracowane przez pedagogów szkolnych.
  3. Konkurs na plakat pod hasłem „ Twoja NIEMOC rodzi PRZEMOC ” z nagrodą niespodzianką ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Chrzanowie 😊
  4. 28 listopada – warsztaty z samoobrony dla dziewcząt.
  5. 9 grudnia o godz. 11:00 – uroczysta gala z udziałem zaproszonych gości i prelegentów (Dzień Białej Wstążki w CKZiU).

Z radością informujemy, że nasze wydarzenie zostało objęte patronatem „ Stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy” www.stowarzyszeniempp.org.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Anna Kosobudzka


fot: Szymon Wójcik 3cT5, reklama
projekt ulotki:Julia Koziarz 3cT5, reklama
modelka:Wiktoria Patucha 1d_PT5, reklama

 

 

 

 

 

Ilość odsłon: 2091

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.