Centrum Mistrzostwa Informatycznego

15-05-2020

Centrum Mistrzostwa Informatycznego to ogólnopolski projekt, którego celem jest min. aktywizacja młodzieży zainteresowanej informatyką, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych. Liderem projektu jest Politechnika Łódzka, natomiast partnerami są Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska oraz Politechnika Gdańska.
Projekt zakłada wzmocnienie u uczniów chęci rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania.
W 2019/2020 realizowana jest pierwsza edycja projektu, do której udało się nam zakwalifikować. W ramach projektu 16 uczniów klasy 2bT5 uczestniczyło w zajęciach koła informatycznego poświęconemu algorytmice i programowaniu w C++. Opiekę merytoryczną zapewniła nam Akademia Górniczo-Hutnicza.
Udział w zajęciach koła informatycznego umożliwił udział jego uczestnikom wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych. CKZiU reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Adrian Orłów, Jakub Biernacki, Kamil Żelazny. Zawody organizowane są w dwóch etapach: lokalnym i regionalnych. Etap lokalny już za nami. Nasza drużyna znalazła się wśród sześciu drużyn zakwalifikowanych do etapu regionalnego organizowanego 16.05.2020 r. przez AGH.

GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za wynik etapu regionalnego!

Ilość odsłon: 530

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.