Cykl warsztatów informatycznych dla uczniów „Kreatywna Technologia”

20-02-2017

Kreatywna Technologia to cykl wykładów dla jaworznickiej młodzieży, mający na celu edukację w zakresie informatyki, grafiki komputerowej oraz elektroniki. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i jej organizatorem jest pan Tomasz Marzec – nauczyciel przedmiotów informatycznych a zarazem Prezes Stowarzyszenia Jaworznicka Grupa Użytkowników Linuksa. 

W dniu 14 stycznia 2017 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Jaworznie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu Kreatywna Technologia. Materiały promocyjne i oprawę organizacyjną zapewnili słuchacze Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w

W spotkaniu uczestniczyło przeszło 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Jaworzna: I LO, II LO, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a także uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach oraz nauczyciele informatyki.

Tematyka pierwszych zajęć objęła następujące zagadnienia: 

1. Tworzenie aplikacji w Android Studio – środowisko i strukturę aplikacji przedstawił pan Bartek Stolarek. Uczniowie poznali podstawy języka Java w celu tworzenia własnych aplikacji.

2. Ochrona tożsamości na portalach społecznościowych – prowadzący – pan Marcin Zemła z pomocą uczniów klasy informatycznej z I LO omówił zagrożenia, które czyhają na użytkowników popularnych portali społecznościowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się dlaczego i w jaki sposób powinni chronić swoją tożsamość w sieci.

3. Raspberry Pi – Server Essentials – tajniki minikomputera Raspberry Pi, jego wymagania sprzętowe oraz instalację systemu Raspbian omówił pan Boris Kleider. Uczniowie dowiedzieli się jak przygotować sieć i aktualizować firmware oraz pakiety.

Słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego – „Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej” w ramach zawodu technik organizacji reklamy w CKZiU w Jaworznie utworzyli i prowadzą na Facebooku fanpage „Kreatywna Technologia”, gdzie można znaleźć informacje i opinie o przedsięwzięciu.

Czekamy na kolejne spotkania…….

Ilość odsłon: 1577

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.