Czy Kamil Stoch pozazdrościł CKZiU?

18-02-2018

Duch olimpijskiej rywalizacji udzielił się najlepszym speakerom języka angielskiego wśród uczniów naszej szkoły. Wytypowani przez swoich nauczycieli, obdarzeni wyjątkowym talentem angielskiej wymowy i naturalnego akcentu przystąpili w grudniu do eliminacji szkolnych, w wyniku których, w miniony piątek, czworo zwycięzców reprezentowało CKZiU w II-giej edycji międzyszkolnego konkursu: Tongue Twisters – wykręć język i zostań mistrzem czytania.

Jak pokonać konkurencję i zająć miejsce na podium? Weronika Frączkiewicz, Wanessa Kowcz, Mateusz Mirocha i Michał Pochopień wiedzieli bardzo dobrze. Talent i praca procentują, a przy tak wymagających przeciwnikach przydałaby się też odrobina szczęścia. Z etapu na etap sytuacja zmieniała się dramatycznie, od poezji do prozy, od literatury dawnej po współczesność. Shakespeare, Joyce, Hardy, Donne postawili przed czytającymi nie lada wyzwanie. Po zaciętej lecz bardzo wyrównanej walce dwóm z naszych zawodników szczęście dopisało.

Mateusz Mirocha został laureatem I-go miejsca, natomiast Weronika Frączkiewicz zajęła III-cie miejsce! Gratulujemy! Oczywiście, cała czteroosobowa drużyna zasługuje na ogromne uznanie.

Dziękujemy organizatorom i gospodarzom konkursu ZSP4 im. Królowej Jadwigi w Jaworznie za „słodkie” przyjęcie i wspaniałe nagrody.

Ps. Plotka niesie, że wiadomość o sukcesie naszych uczniów lotem błyskawicy dotarła do PyeongChang, a już w sobotę Kamil Stoch zdobył upragnione zwycięstwo. Przypadek? Nie sądzę 🙂

B.B.

 

Ilość odsłon: 1720

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.