Dzień otwarty w CKZiU

29-03-2019

Wtorkowy ranek w jaworznickim CKZiU przynosi zapach ciasta, i nie jednego. Przepastne korytarze, sale lekcyjne, aulę  szkolną, aż po salę  gimnastyczną wypełnia zapach szarlotek, murzynków,     serników – zapowiedź nadchodzących gości. W pełni to zrozumiałe, gdyż 26 marca to Dzień Otwarty na Promiennej 65. Na ścianach korytarzy zobaczyć można tajne oznaczenia grafików, zaś telefony pobierają już niezbędną aplikację celem odczytania hasła podchodów zawodowo-językowych „Po Skarb CKZiU”. W budynku drugim instalowane są stoiska językowe, pachnie angielską herbatą, francuskimi ciasteczkami, hiszpańskim  tapas, rosyjskimi blinami i niemieckim porządkiem. Hol budynku trzeciego stawia na fitness oraz sprawność  i koordynację, która po założeniu  alkogogli lub narkogogli okazuje się nie lada wyzwaniem. W budynku piątym z kolei można wziąć udział w konkursie  ” Hack me „, wymienić książkę  w ” Książkobraniu” oraz trafić do punktu informacyjnego Tauron Wytwarzanie i Tauron Wydobycie.

 Słowem moc atrakcji, a to przecie nie  wszystko, konkursy „Młody Technik” , ” Arbiter Elegantiarum”, zwiedzanie  szkoły, pracowni, prezentacje zawodów, rozliczne minikonkursy, fotobudka  z CKZiU-tkiem oraz spotkanie  zainteresowanych Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym dopełniają  obraz tego dnia.

Tuż przy wejściu  strojna  młodzież wita gości, udziela  niezbędnych informacji, kieruje  we właściwe miejsca.

„CKZiU to duża szkoła” – słychać na wstępie. ” Można się łatwo zgubić, tu trzeba przewodnika, no ale jak już się  człowiek odnajdzie , to zostanie tu na kilka następnych lat”- mówi z uśmiechem tegoroczna maturzystka.

I tak też właśnie, Dzień Otwarty 26 marca zapewne  zostanie  dla wielu  gości, którzy tego dnia odwiedzili  Promienną 65, swoistym przewodnikiem,  kierunkiem w kolejnym etapie  życia, przez następnych kilka  ciekawych, cekaziutkowych lat.

Janusz Papaj

Zdjęcia: Magdalena Brzezina, 1cT5

Ilość odsłon: 1273

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.