Dzień Otwarty w jaworznickim CKZiU

02-05-2022

Jeśli za miarę sukcesu Dnia Otwartego szkoły należ przyjąć liczbę osób, które w tym dniu daną placówkę oświatową odwiedziły, to z całą pewnością o takim sukcesie należy mówić w przypadku jaworznickiego CKZiU.

Otóż 26 kwietnia szkoła przy Promiennej 65 zorganizowała Dzień Otwarty dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, jak i ich rodziców oczywiście. Oferowane tu kierunki kształcenia są rozliczne, jest w czym wybierać: technik automatyk, technik mechatronik, technik logistyk, technik elektryk, technik reklamy, technik fotografii i multimediów, technik grafiki cyfrowej i poligrafii, technik programista, technik informatyk czy wreszcie elektryk i elektromechanik. Oferta bogata i niezwykle ciekawa, nie dziwi zatem fakt, że zainteresowanie poznaniem szczegółów kształcenia duże. Dzień Otwarty naturalnie to dla ósmoklasistów doskonały sposób, by z bliska zobaczyć szkołę, która być może już wkrótce stanie się ich miejscem nauki przez następne pięć lat lub trzy lata.

Tego dnia odwiedzający CKZiU mogli nie tylko przyglądać się funkcjonowaniu szkoły. Dla gości zorganizowano szereg atrakcji. Ósmoklasiści mogli zatem wraz z CeKaZIUtkiem odbyć matematyczną wyprawę w świat potęg, procentów i pierwiastków, uczestniczyć w konkursach Młody Technik oraz HackMe czy wziąć udział w Grze o Zdrowie. Oczywiście również pracownie zawodowe stały dla gości otworem. Można było na przykład zobaczyć, jak działają drukarki wielkoformatowe, obejrzeć pracownię fotografii, mechatroniki i wiele innych ciekawych i zagadkowych miejsc. Przygotowane zostały również stanowiska językowe, bo przecież i tu oferta CKZiU jest szczególnie bogata.

Z tej relacji zatem jasno wynika, iż Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy Promiennej 65 jest gotowe do przyjęcia nowych uczniów, więc … do zobaczenia we wrześniu.

Janusz Papaj

Ilość odsłon: 1089

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.