Gość z Hiszpanii

02-12-2022

30 listopada 2022 r. nasze Centrum odwiedził pan Eduardo Madrid Cobos – nauczyciel z Madrytu, który przyjechał do Polski w ramach realizowanego przez niego projektu Erasmus+ (u nas realizował tzw. job shadowing).

Głównym celem tego spotkania było poznanie zasad kształcenia na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, które nasza szkoła prowadzi w wielu zawodach, a przy okazji poznanie funkcjonowania szkoły dziennej oraz wskazanie różnic pomiędzy kształceniem młodzieży i dorosłych.

Dzięki pani Katarzynie Pelc, która nie tylko reprezentowała naszych nauczycieli, ale także bezbłędnie wykonywała zadania tłumacza, Eduardo uzyskał ogląd na kształcenie zawodowe w Polsce. Wicedyrektor Damian Urbańczyk przedstawił zasady organizowania kształcenia dorosłych w Polsce na przykładzie naszych kursów, omówił system kształcenia ustawicznego.

Eduardo uczestniczył w lekcjach zawodowych w branży mechatronicznej, fotograficznej oraz informatycznej, gdzie mógł zobaczyć jak pracujemy i jak wygląda przygotowanie podczas zajęć do egzaminów zawodowych.

Jako że Eduardo pochodzi z Hiszpanii, językiem którym posługiwaliśmy się podczas spotkania był hiszpański, czego również mogła doświadczyć nasza młodzież ucząca się języka hiszpańskiego. Ucznowie klasy 2aT5 – Emilia oraz Kacper – zabrali Eduardo na wycieczkę szkolnymi korytarzami, opowiadając o naszej szkole. Eduardo był zachwycony poziomem języka uczniów oraz ich zaangażowaniem w jego przyjęcie.

Pod koniec spotkania dołączył do nas szkolny Cekaziutek, z którym nie odmówiliśmy zrobić sobie wspólnego zdjęcia. Eduardo był ogromnie zaskoczony naszą szkolną maskotką. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, wymieniliśmy się z Eduardo doświadczeniami zawodowymi w nauczaniu młodzieży i dorosłych, poznaliśmy zasady pracy nauczyciela w Hiszpanii, ale również poznaliśmy wiele różnic kulturowych pomiędzy Polska a Hiszpanią.

Ilość odsłon: 827

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.