Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości już za nami

16-12-2018

Co CKZiU w ramach JMP przygotowało dla swoich uczniów i uczniów szkół podstawowych?

Podczas tegorocznej edycji maratonu, który trwał dłużej niż  ogólnopolski, bo rozpoczął się w listopadzie a zakończył w grudniu, nasze Centrum zaproponowało  uczniom szkół podstawowych  zajęcia zawodoznawcze na terenie naszej placówki i wizyty studyjne u pracodawców, u których sami odbywamy praktyki szkolne. U nas na lekcjach z informatyki, grafiki, reklamy, logistyki, górnictwa, mechatroniki, elektryki i automatyki  gościliśmy 36 uczniów SP 17 i SP 5. Natomiast u pracodawców z wielu jaworznickich podstawówek przybyło ponad 70 uczniów, by obejrzeć i dowiedzieć się, jak pracuje się w zawodach, w jakich kształcimy z Centrum. W swoje mury przyjęły młodszych kolegów Drukarnia Duet II, redakcja gazety „Co Tydzień”, firma Informatics, dwukrotnie kopalnia KWK Jaworzno Szyb Piłsudski i przyjmie jeszcze Elektrownia Jaworzno III.

Nasi uczniowie natomiast mieli możliwość  uczestniczenia w prelekcjach dotyczących lokalnego rynku pracy ze szczegółową informacją o sytuacji zatrudnienia w zawodach, w których się uczą, oraz o ofercie Powiatowego Urzędu Pracy skierowanej dla absolwentów szkół ze stażami, bonami szkoleniowymi i dotacjami włącznie. Mogli też uczestniczyć w warsztatach „Kim jest start- upowiec? Jak działają start-upy?” , podczas których generowali pomysły na  działalność i otrzymali informację o dotacjach i możliwościach pomocy ze strony inkubatorów przedsiębiorczości w realizacji własnych zamierzeń. Dla tych, którzy chcieli wiedzieć nieco więcej na temat działalności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych była kolejna edycja olimpiady ZUS i szkolne eliminacje, z których 3 osoby zakwalifikowały się do dalszych zmagań.

Po tegorocznej edycji JMP kolejne pomysły na przyszłoroczny maraton zrodziły się już w naszych głowach. Zatem do siego roku!

TMŁ

Ilość odsłon: 914

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.