Jaworzno liderem e-mobilności

17-03-2017

14 marca w Teatrze Sztuk w Jaworznie  gazeta „Wyborcza’” wraz z Urzędem Miasta w Jaworznie zorganizowały kolejne spotkanie z cyklu „Miasta Idei”.

Warsztaty prowadził Rafał Stefański. Naszą placówkę –  CKZiU reprezentowali uczniowie klasy 4c TE: Kamil Gacek i Damian Ligęza (część warsztatowa) oraz uczniowie drugiej grupy klasy 2a T5 (konferencja).

W części warsztatowej uczestników podzielono na trzy grupy, z których pierwsza zastanawiała się, co jeszcze można podłączyć do prądu, druga szukała pomysłów na dalszą poprawę komunikacji publicznej, a trzecia od razu zaczęła się spierać o miejsce autonomicznych pojazdów w mieście.

Po długich dyskusjach uzgodniono wnioski. Po pierwsze, PKM Jaworzno zadeklarowało, że chętnie przetestuje autobus autonomiczny, gdy tylko taki się pojawi w Polsce. W mieście muszą się pojawić też parkingi ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych. Konieczne jest też przygotowanie infrastruktury pod pojazdy autonomiczne i elektryczne. Chodzi np. o zatoki dla takich samochodów. Można wyznaczyć obszar, na którym będą się poruszały pojazdy autonomiczne.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”70″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”180″ thumbnail_height=”140″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”30″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/rotsu81/domains/ckziu.jaworzno.pl/public_html/wordpress/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Uczestnicy konferencji wspólnie zastanawiali się, jakie korzyści daje e-mobility, jakie wyzwania i koszty wiążą się z postawieniem na pojazdy elektryczne i jak umiejętnie w nie inwestować.

Czytaj więcej…

Ilość odsłon: 1321

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.