Klasa 1B-T5 na wystawie w Galerii Pustej c.d.

26-05-2022

Zaproszenie do odwiedzenia Galerii Pustej c.d. w Jaworznie otrzymaliśmy od jej kuratora i twórcy . Galera Pusta, jak wszystkim wiadomo, znajduje się przy ulicy Fabrycznej. Wybraliśmy się tam w ramach lekcji technik fotograficznych w dniach 16-stego i 18-stego maja.

Na miejscu zostaliśmy przedstawieni Panu Jakubowi Byrczkowi- twórcy Galerii, jej kuratorowi i właścicielowi obiektu, w którym Pusta się znajduje. Sama galeria to drewniany stary dom, adaptowany na pracownię artysty fotografika.

W przytulnym wnętrzu stylizowanym na starą, wiejską chałupę mieści sie maleńka galeria, w której raz w miesiącu ma miejsce wernisaż wystawy fotograficznej.

Mieliśmy okazję zapoznać się ze zdjęciami Estelli Dandyk – studentki IV roku Łódzkiej Szkoły Filmowej – wchodzących w skład cyklu wystaw pod wspólnym tytyłem „Serendytypie”. Oglądając  całą pracownię z niekłamanym zainteresowaniem słuchaliśmy tego, co na temat fotografii i samej Galerii ma do powiedzenia pan Jakub Byrczek a także nasz nauczyciel Krzysztof Pilecki.

Spotkanie zakończyło się tradycyjnym „zdjęciem strażackim” wykonanym przez samego Fotografika Jakuba Byrczka.

Uczniowie grupy fotograficznej klasy 1B-T5

Ilość odsłon: 753

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.