Migawki z lekcji – co wiemy na temat sublimacji?

11-03-2024

Co wiemy na temat sublimacji?

Sublimacja (sublimacja printing) to technika druku, która polega na wydrukowaniu projektu na drukarce wyposażonej w tusze sublimacyjne. Projekt musi być przygotowany w odbiciu lustrzanym, po to, żeby odbił się prawidłowo na podłożu. Barwnik sublimacyjny pod wpływem temperatury (średnio ok. 180 C° i 180 sekund) wygrzewany jest przez specjalne prasy – płaskie lub o różnych profilach np. do kubków lub czapek. Taki druk daje niesamowite możliwości realizacji kreatywnych i spersonalizowanych projektów. Wiedzą o tym uczniowie kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Poprzez ćwiczenia praktyczne uczniowie przyswajają lepiej teorię podstaw poligrafii. Działania takie mają przygotować uczniów nie tylko do egzaminu zawodowego, ale też do praktyk zawodowych i podjęcia w przyszłości decyzji o zatrudnieniu w zakładach poligraficzno/reklamowych o wybranym profilu działalności np. przy projektowaniu i produkcji gadżetów reklamowych.

Przedstawiamy Wam proces sublimacji (od projektu do wydrukowania i pakowania) w kilku odsłonach ujętych na fotografiach wykonanych na lekcjach w klasie 2cT6.

Sylwia Nowak

 

Ilość odsłon: 314

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.