Moje talenty, moje pasje

27-10-2019

Po raz kolejny w naszym Centrum w trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery młodzież miała szansę zaprezentować swoje zainteresowania, hobby. Tegorocznej edycji przyświecało hasło„Pasja- Profesja-Powołanie”.

We czwartek hol budynku III należał do czternastu wspaniałych, bo tylu odważyło się przedstawić swoje pasje i podzielić się nimi ze społecznością szkolną. 

Oprócz prac graficznych, które możemy oglądać co roku podczas obchodów OTK, zobaczyliśmy  dzieła rąk przedstawicieli innych dziedzin sztuki: malarstwa, rękodzielnictwa- wytwory biżuterii oraz ceramiki.  Zobaczyliśmy też taniec współczesny (beak dance)  i pojedynek rycerski, posłuchaliśmy muzyki granej na keyboardzie i mogliśmy śledzić sprawność w układaniu kostek Rubika oraz posmakować ciasta, zobaczyć stroje cosplay, fotografie i specjalnie zaprojektowane klawiatury czy  postaci wojowników. Jednym słowem wiele pasji  kilkunastu uczniów.

A zatem, kto się odważył zaprezentować? Kogo podziwiała społeczność CKZiU?

Oto lista odważnych:

Jakub Stroński i Szymon Cichoń  zachwycali zręcznością w kontakcie z kostkami i ostrosłupami oraz innymi cudami do układania.

Daniel Tasze przedstawił nam swój świat rodzący się na papierze i ekranie komputera w postaci grafik. A było co oglądać.

Jakub Olszówka przeniósł nas na łono natury, kiedy podziwialiśmy jego akrylowe obrazy.

Anna Sysak zauroczyła ręcznie wykonywaną biżuterią z koralików. Takie kolie, kolczyki, bransolety i zakładki do książek chciałaby mieć niejedna uczennica czy nauczycielka.

Igor Szuba zabrał  nas w świat fotografii  oraz w świat nowych technologii, prezentując własne klawiatury mechaniczne. Różowa szczególnie przypadła nam do gustu.

Filipina Harzowska raczyła nas ciastem zebrą, którego pieczenie opanowała do perfekcji, i grą na keyboardzie.

Nikola Ostrowska urzekła filigranową sylwetką w stroju cospley Hatsune Miku w wersji Snow 2019 i w wielu innych strojach, które mogliśmy zobaczyć na fotografiach.

Klaudia Worytko i Jakub Stolarczyk, mistrzowie rysunku i  grafiki, znaleźli fanów podziwiających ich prace wykonane różnymi technikami.

Jakub Stawski pokazał, że glina w połączeniu ze szkłem i  szkliwem daje wspaniałą rzecz – ceramikę. Wieloryb i domek cieszyły oko oglądających.

Igor Sewiołło uczeń Akademii Tańca Elite, wicemistrz Polski w break dance chwycił za serce i  porwał za sobą rzeszę widzów kibicujących jego występom.

Tomasz Cyba i Kamil Chacuś reprezentujący Bractwo Rycerskie Ziemi Jaworznickiej zasymulowali pojedynek rycerski na miecze. Tomek dodatkowo pasjonuje się przygotowywaniem figurek z systemów  bitewnych. Zobaczyliśmy nacierające na siebie jego dwie wrogie armie.

Młodzież szkolna i nauczyciele licznie przybyli na uroczystość, by podziwiać pasje i talenty, zwłaszcza pierwszoklasistów, bo spośród wystawców oni byli najliczniejszą grupą  przedstawiającą swoje hobby.

Jeśli pasja, stanie się profesją, a profesja będzie powołaniem, to w życiu zajmować się będziemy tym, co faktycznie lubimy, praca stanie się nie ciężkim obowiązkiem, a inspirującym przeżyciem, źródłem satysfakcji. Tego życzmy sobie wszyscy. Żyjmy wśród pasjonatów i sami nimi bądźmy.

Tekst i fot.: TMŁ

Ilość odsłon: 1906

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.