Ilość odsłon: 630, Kategorie: CKZiU

Ostatni weekend w Irlandii

Uczniowie ralizujący praktyki zawodowe w Irlandii w ramach projektu ERASMUS+ mieli w sobotę okazję wzięcia udziału w paradzie z okazji święta patrona kraju św. Patryka. Dla Irlandczyków jest to ważne święto ale również okazja do dobrej zabawy. Jednym z elementów obchodów tego święta są barwne parady we wszystkich miastach Irlandii. Nasi uczniowie mieli możliwość zobaczyć korowód idący ulicami Cork, drugiego co do wielkości miasta Irlandii.

Poniedziałek był również pełen  atrakcji  gdyż nasza grupa udała się na wycieczkę w najbardziej na południowy-zachód wysunięty cypel Irlandii – Mizen Head. Z tego punktu, jak głosi napis, wystarczy tylko jeden  most nad Atlantykiem by dostać się do Ameryki. Mizen Head jest miejscem gdzie można podziwiać piękne widoki irlandzkich klifów i spoglądać na rozległy ocean. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest most przechodzący kilkadziesiąt metrów nad jednym z klifów co gwarantuje niezapomniane wrażenia i piękne widoki.

Po tak spędzonym weekendzie uczestnicy praktyk z nowymi siłami przystąpili do ostatniego tygodnia pracy na irlandzkiej ziemi.    

MDz, JK

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-603 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.