OTK w CKZiU już za nami

27-10-2020

XII Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem: „DoradzaMY – zawodowo, WybieraMY odlotowo”
w Jaworznie zakończył się. Część zadań zaplanowanych dla naszych uczniów i mieszkańców miasta została zrealizowana. Odbyły się przedsięwzięcia o zasięgu miejskim, w których uczestniczyliśmy:

  • spotkanie on-line dla uczniów: „WybieraMY odlotowo”
  • spotkanie on-line dla uczniów oraz spotkanie dla mieszkańców miasta w Bibliotece Pedagogicznej: „Czym są kwalifikacyjne kursy zawodowe – parę słów o kształceniu ustawicznym”.

Ponadto podczas godzin wychowawczych zostały poruszone tematy dotyczące wyborów zawodowych, przygotowania się do nich, odkrywania własnych mocnych stron, autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zajęcia były prowadzone przez wychowawców lub doradcę zawodowego. Zamiast punktu informacyjnego EURESS, w którym mogliśmy pozyskać informacje dotyczące pracy za granicą od pracowników tej organizacji, zostały udostępnione materiały informacyjne, ulotki z wieloma cennymi wskazówkami dotyczącymi tej kwestii.

Przed nami jeszcze jedno działanie, które nie zapisało się w terminarzu OTK, ale jest związane z jego tematem- czwartkowe spotkanie dotyczące studiów za granicą, podczas którego będziemy gościć studenta uczelni artystycznej w Amsterdamie, absolwenta jednego z jaworznickich liceów. Na to spotkanie obowiązują zapisy u doradcy zawodowego!

Do realizacji OTK w naszym mieście zostało zaproszonych wielu partnerów z terenu Jaworzna
i regionu. Powstały dwa filmy ze spotkań on-line do wykorzystania w szkołach ponadpodstawowych oraz trzy scenariusze zajęć z zakresu doradztwa zawodowego. Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego podpisało także dwa listy intencyjne dotyczące współpracy w zakresie podejmowania działań w naszym mieście i regionie z Regionalnym Centrum do spraw ZSK i LLL Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym „Metis” w Katowicach.

TMŁ

Ilość odsłon: 612

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.