Perspektywy zawodowe, czyli dlaczego język francuski?

20-06-2018

W czerwcu nasze Centrum rozpoczęło cykl spotkań z panią koordynator oddziału Campus France Pologne w Krakowie, która przygotowała dla naszej młodzieży szereg cennych informacji związanych z językiem francuskim. Odpowiedziała na nurtujące uczniów pytania dotyczące studiów zagranicznych, znalezienia zakwaterowania czy form dofinansowania do studiów z Unii Europejskiej. Dzięki pani koordynator dowiedzieliśmy się, że Francja jest trzecim krajem wybieranym przez studentów z Polski; że polscy studenci mają swobodny dostęp do francuskiego rynku pracy – zezwolenia na pracę oraz karty pobytu już dawno zostały zniesione; że studia we Francji dostosowane są do potrzeb rynku pracy i z obowiązkowymi stażami zawodowymi. Wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni jak pani koordynator pokazała nam statystyki, które przedstawiają się następująco:

– 1400 przedsiębiorstw o kapitale francuskim działa w Polsce,
– 200 tysięcy miejsc pracy zostało utworzonych przez firmy francuskie w Polsce,
– Francja jest 3 inwestorem zagranicznym w Polsce,
– 274 miliony osób posługuje się językiem francuskim na całym świecie.

Czyż te informacje nie zaskakują? A jednak! Okazuje się, że język francuski w dzisiejszych czasach jest tym pożądanym przez naszych pracodawców w licznych korporacjach w Polsce.

Jak się również przekonaliśmy, wśród naszej młodzieży Centrum są zainteresowani podjąć studia za granicą, a nawet tacy, dla których praca w korporacji to ogromne marzenie. Zatem nie pozostaje nic innego jak nauka tak wspaniałego języka jakim jest francuski i w świat…

Ilość odsłon: 758

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.