Pierwszy programistyczny meet up za nami!

06-01-2019

W ubiegłym miesiącu w piątkowy wieczór w naszej szkole spotkali się jaworzniccy webdeveloperzy po to, aby porozmawiać o najnowszych technologiach, wymienić doświadczenia oraz wspólnie zjeść pizzę 🍕

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, software house Euvic oraz Oddział Górnośląski Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Kilkudziesięciu uczestników meet upu. Gościliśmy również gości z innych miast (uczniów, studentów i programistów)

Spotkanie składało się z trzech głównych prelekcji absolwentów naszej szkoły, dzisiaj pracujących jako programiści w gliwickim oddziale firmy Euvic.

  • Bartek Gładys: Programowanie funkcyjne
    Kolejny buzzword, czy też super lek na problemy programisty? Rozmawialiśmy o tym, jak w praktyczny sposób zastosować i wdrożyć w pracę nowy paradygmat.
  • Marcin Rzepiel: Cała prawda o Node.js
    Marcin wyjaśni jak rozpocząć przygodę z serverside JavaScriptem – zarówno dla frontendowców jak i starych wyjadaczy backendu.
  • Adrian Mróz: Serverless
    Przyszłość architektury oprogramowania. Budowa prostej aplikacji Serverless – oczywiście na przykładzie Amazon Web Services.

Po oficjalnych przemówieniach nadszedł czas na „icebraker”: luźne rozmowy i wymiana doświadczeń przy pizzy. Spotkanie przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych.

Stronia wydarzenia: http://meetup.ckziu.jaworzno.pl

Już dzisiaj możemy powiedzieć, że to nie ostatnie wydarzenie tego typu. A na wiosnę CKZiU szykuje dla programistów coś dużo większego.. ale o tym wkrótce 🙂

WB

Ilość odsłon: 1196

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.