Piszemy CV

24-10-2016

OTK w Centrum

Jak przygotować dokumenty aplikacyjne? Jak sprawdzić, czy odpowiadamy profilowi pracownika, którego szuka pracodawca? Co to znaczy dobre CV?

Na te i inne pytania próbowaliśmy odpowiedzieć sobie podczas warsztatów „Moje dokumenty aplikacyjne świadczą o mnie” zorganizowanych w ramach 8 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

Warsztaty były prowadzone dla uczniów klas IV wszystkich trzech szkół wchodzących w skład Centrum, odbywały się 19 i 21 października i stanowiły część działań organizowanych w mieście przez Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego. Szkoły tym samym włączyły się w ogólnopolskie obchody OTK w tym roku pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”.

Hasło jest wskazówką, mówiącą o tym, że nad karierą edukacyjno-zawodową warto pracować jak nad dziełem sztuki, że decyzje związane z naszą przyszłością powinniśmy podejmować świadomie i odpowiedzialnie, że od nas zależy nasze życie, nasza przyszłość. W naszych dążeniach warto korzystać z pomocy specjalistów, którzy wskażą, jak stawiać sobie i osiągać cele, wyjaśnią, że warto podjąć wysiłek, by dobrze poznać siebie i dokonać dobrych wyborów. Pomogą stworzyć jak najlepsze CV czy list motywacyjny.

Sporządzenie dokumentów aplikacyjnych wydaje się być pozornie łatwym zadaniem, ale już w momencie ich konstruowania można doświadczyć trudności w pisemnym przekazie, np. naszych dodatkowych atutów, umiejętności itp. Od tego, jak będą zbudowane dokumenty aplikacyjne i w jaką treść wyposażone, zależy, czy kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Złożenie dokumentów aplikacyjnych to niejako zgoda na udział w pierwszym etapie rekrutacji i jeden z najważniejszych kroków podejmowanych w celu zdobycia pracy. Muszą zatem zawierać one dostatecznie przekonujące informacje, zachęcające pracodawcę do zatrudnienia nas.

Zmagania naszych uczniów pod kierunkiem doradcy zawodowego Centrum, p. Teresy Mulki- Łuszcz  z pacą nad tworzeniem jednego z dokumentów aplikacyjnych- CV dokumentują poniższe zdjęcia.

TM-Ł

 

Ilość odsłon: 1437

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.